Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
71 % (89)
11 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
13 % (17)

Celkem hlasovalo: 126
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Cévní mozková příhoda u psa

Cévní mozková příhoda u psa    Ano i nás potkala nepříjemná situace. Naši Lady dostihla cévní mozková příhoda, nebo-li mozková mrtvice. V tomto článku bychom vám chtěli poradit, jak v takové to situaci jednat. Popsat vám příznaky a poradit, aby jste se pokud možno, vyhnuli takovému neštěstí.

Jak to začalo?

Lady trápí od narození srdeční problémy, které zaháníme denně práškem Ramil nebo Rami-pril. Díky tomu jsme věděli, že ve stáří mohou nastat problémy, které by mohly zkomplikovat důstojné dožití. Vím, těžko se to píše, ale Lady je 12 let. Podle veterináře je od osmého roku života u psa mozková mrtvice, velice častou příčinou návštěv psího doktora.

Začátek

Nemoc na sebe neupozorní a prostě přijde, jako blesk z čistého nebe. Sedíme pod přistřeškem a voláme k sobě naši Lady. Ta nepřichází. Pejska hledáme na dvoře, který leží u stromu a velice rychle dýchá. Voláme "LADY", nereaguje. Při blížším mohledu lejsek tiká očima, je zmatený, nevidí, neslyší, nemůže chodit. Okamžitě voláme veterináře, ten nám oznamuje podle příznaků mozkovou mrtvici a zprávu, že při věku naší Lady, je každý zásah prakticky zbytečný. "Dovezte ji do ordinace, budu tam". 
O 20 minut později, jsem s pejskem v ordinaci.

Léčba

Bohužel se mozková mrtvice nedá lečit. Naopak se z ní pejskové dostávají velice rychle, někdy bez následků. Je důležité dodržovat následující: Klid, pitný režim, baštit vitamín B a každý den na injekci léčiv na prokrvení, po dobu dvou týdnů.

Po týdnu

Po týdnu se Lady pomalu začíná srovnávat. Začala vidět, ale má pomalé reakce. Nepamatuje si prakticky žádný povel. Chodí velice těžce. Byť ji nic nebolí, tak pohybu ubylo. Většinu času spí. Méně baští, bohužel se její jídelní elán snížil zhruba na polovinu. Motorika se rapidně zlepšila, byť má neustále hlavu nakloněnou do strany. Občas škobrtne packou o zem a spadne.

Držte nám palce, podle veterináře by se vše mohlo do měsíce vrátit do normálu. Děláme pro to vše, co se jen dá. Láskou a péčí ji neustále obklopujeme. Je to člen rodiny!

Jak předcházet mozkové mrtvici?

Nic vám nezaručí, že problém nenastane. Nicméně můžete pejskovi pomoci směsí vitamínů a dostatkem pohybu. Základem je již zmiňovaný vitamín B. Ten zaručuje pejskům správé prokrvování orgánů. Postačí prakticky každý B-komplex.