HRAČKY PRO KOČKU

Bezedná miska
HRAČKY PRO KOČKU - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Kočky jsou velmi vitální šelmičky a hodně času stráví tím, že si s něčím hrají.

Jakou hračku zvolit pro kočku ?

Některé kočky se spokojí s úplně obyčejnými věcmi, jako je kousek zmačkaného papíru, nebo lístek, který spadl z pokojové rostliny. Často je ale taková improvizace po čase přestane bavit, a je potřeba vymyslet něco jiného. Ale proč vymýšlet věci, které už jsou vymyšlené? Stačí se podívat do našeho e-shopu, a máme vystaráno.

Můžeme si vybrat ty nejjednodušší – míčky z pěnové gumy, plyše, případně s rolničkou uvnitř, nebo různé myšky – lepší jsou ty s náplní z „kočičí máty“ - šatny kočičí (Catnip). Vůně této rostliny je pro kočky neodolatelná a přímo je k hraní provokuje.

S těmito hračkami si kočka vystačí sama, ale mají jednu nevýhodu, a tou je jejich velká spotřeba. Často je totiž náš miláček někam zašije – nejlépe pod gauč, lednici, nebo pod skříň, odkud je vylovíme až při následujícím generálním úklidu.

„Úspornější“ jsou tedy typy hraček, kterým by se dalo říct 3v1. Jsou podobné, ale navázané na jakési udici. Takovou hračku jen tak neztratíme, s kočkou si můžeme hrát i my, což je obvykle velká zábava pro obě strany, a jejich použití je pro nás pohodlné – podle délky udic a provázku můžeme kočce nabídnout velký akční rádius, aniž bychom se my, lenoši, museli zvednout z křesla. Obzvlášť přitažlivé jsou ty, které jsou doplněné peříčky – uspokojí jejich přirozené tendence k lovu ptáků, aniž by kterémukoliv z nich ublížily. (Což samozřejmě platí pro ty, které nemají možnost uspokojovat tyto pudy venku)

Ještě větším zdrojem zábavy a s větším dosahem jsou lasery. Můžeme pořídit jednoduchý se světýlkem ve tvaru tečky, nebo novější typ za nepatrně vyšší cenu. Ten poskytuje možnost změny v podobě různých nástavců, takže se na osvětleném předmětu objevuje obrázek např. rybí kostry, motýlka, smajlíka apod.

Velmi zábavnou interaktivní hračkou pro obě strany – pro kočku i pro majitele - je novinka na trhu, elektronický šváb. Pomocí spousty nožiček chaoticky pobíhá po zemi, vrací se od překážek, pokud ho kočka packou otočí na záda, umí se sám obrátit, a ve tmě svítí.

Šikovným řešením hry s míčky jsou nejrůznější koulodráhy, kde jsou míčky uzavřené, takže se nemohou nikam zakutálet, ale pro kočku dostupné. Často ale není úplně jednoduché se k nim dostat, takže musí použít i trochu důvtipu – což kočky tedy mají!

Další takovou interaktivní hračkou, trochu jiného ražení je kočičí „wellness“ - takové „lázně“, vytvořené z gumových kartáčů, s kterými se kočky rády mazlí, otírají se o ně, což jim poskytuje příjemnou masáž, a zároveň na nich zanechávají vypadávající srst.

Zejména pro kočky, které nemají možnost pohybu venku, jsou důležité různé kočičí „stromy“. A čím vyšší, tím lepší – sami víte, že kočky výšky milují. Ačkoliv – znám i takové, které se na škrábadlo 60 cm vysoké nechají vysadit, a následně musí být i sundány, protože se bojí skočit.! Ale to jistě nebude případ té vaší. :-)

Kočičí stromy jsou vymyšlené jako víceúčelová zábava i praktická věc – uspokojují kočičí potřebu dostat se někam vysoko, na sisalových válcích si obrousí drápky (a neničí nám nábytek), boudičky nabízejí možnost schovat se do chráněného, tmavého prostoru, kde se kočka cítí bezpečně a v neposlední ředě naší šelmičce zajistí dostatek tolik potřebného pohybu. Kočka, která neustále neleží na gauči, samozřejmě lépe vytráví, netloustne, a také mnohem lépe přijímá nabízenou potravu – prostě není tolik vybíravá! Pokud sisalový válec doslouží, jsou k dispozici náhradní.

Jistě jste viděli zábavná videa, kdy se kočka cpe do nejrůznějších těsných prostorů, nejlépe do nějaké vázy. Takový způsob zábavy ovšem není úplně bezpečný. Tuto potřebu je lépe uspokojit pořízením nějakého látkového tunelu, nebo „hadrových“, měkkých pelíšků, tzv. tulipytlíků.

Myslíš to vážně ?
S tímhle já si hrát nebudu ... 

Jak známo, kočky jsou velké individuality a vybranou hračkou se nemusíme strefit do její mentality. Takže se může stát, že po vybalení hračky se váš miláček nejdříve podívá na hračku, a potom obdaří udiveným pohledem vás, s výrazem: „No to nemyslíš vážně? Taková blbost – pro mě?!“ - a hrdě odkráčí středem. :-) V takovém případě je dobré vyzkoušet posypat hračku sušeným catnipem, nebo nastříkat sprejem s catnipovým výtažkem. Tímto způsobem většinou kočka přijde hračce na chuť.

 

Související zboží

Koulodráha CAT IT Design Senses

Koulodráha CAT IT Design Senses
Hagen
Zboží není na skladě
387 Kč

Labyrint strom CAT IT Design Senses 2.0 1ks

Labyrint strom CAT IT Design Senses 2.0 1ks
Hagen 1ks
Zboží není na skladě
605 Kč