HYPOALERGENNÍ KRMIVA PRO PSY

Bezedná miska
HYPOALERGENNÍ KRMIVA PRO PSY - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Co vlastně znamená výraz hypoalergenní?

Většině z nás je to asi jasné, ale pro upřesnění: hypoalergenní = nevyvolávající alergie. A co je alergie? Jak říká Wikipedie: Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí.

V případě krmiv pro psy to ale bývají také látky, které v nich bývají sice běžně zastoupeny, ale jsou tam uměle přidávány, nebo je obsahují složky krmiv z hlediska výživy psů nežádoucí. Jednoduše řečeno – v krmivech pro psy nemají co dělat.

Pokud jde o látky uměle přidávané (barviva a umělé konzervanty), stačí nám, když se podíváme na složení krmiva,a, pokud jsou zde uváděné jiné konzervanty než přírodního původu (jako je např. vitamín C, E), a alergiím způsobeným těmito látkami se snadno vyhneme.

Složitější je to u alergií způsobených přímo složením potravy – každý organizmus reaguje negativně na něco jiného, některý pes může sníst téměř cokoliv – a bez nežádoucích následků. Dnes už téměř každý ví, že v tomto směru jsou v krmivech nežádoucí obiloviny, především pšenice – s ní si psí trávení obvykle nedokáže poradit. V lepším případě ji zpracuje do tukových zásob. Úplně něco jiného je prastará odrůda pšenice – špalda. Ale přeci jenom – skvělá  je jako potravina především pro člověka.

Hodně rozšířené jsou také alergie na kuřecí maso – tady ale rozhoduje v rozhodující míře jeho původ, a způsob krmení kuřat používaných pro výrobu granulí, tedy spíše jaké chemikálie se do tohoto masa dostaly, než  kuřecí maso nebo i tuk jako takové. 

Projevy alergií se mohou také projevit pokud podáváte byť to nejlepší krmivo, ale „dopřejete“ k němu pejskovi i něco od stolu, střídáte jej s krmivy měkkými, nebo to přeháníte s pamlsky.

 

Nevím, na co má můj pes alergii

 

V první řadě se vyhněte krmivům s umělou chemií, jak jsme se už zmiňovali. Dále zvolte granule bez obilovin. Pokud ani to „nezabere“, zvolte krmivo, kde je pokud možno jednoduché složení – i přemíra bylinek může být pro trávení vašeho pejska neúnosné, a nakonec vyzkoušejt

e tzv. monoproteinové krmivo, tedy takové, kde je pouze jeden druh masa. Každopádně novou značku zkoušejte alespoň 2 – 3 týdny. Jenom někdy se pozitivní účinek nového krmiva (pokud jste se strefili) projeví již za několik dnů.

 

Která krmiva jsou hypoalergenní?

Jako hypoalergenní krmiva fungují všechna krmiva označená jako holistická, tedy celostní – ta poskytují kompletní, tedy celou výživu, bez popisovaných nežádoucích složek. Jsou sice vyšší cenové kategorie, ale tato investice se mnohonásobně vrátí v dobrém pocitu ze zdravého a spokojeného chlupatého člena rodiny a v nákladech, často velmi vysokých, za případnou veterinární péči. A přitom je to tak jednoduché, vyhnout se zdravotním problémům: kvalitní výživa! Tato krmiva můžete koupit třeba ve většině chovatelských potřeb.

 

 

Související zboží

Taste of the Wild Wetlands Wild Can 375g

Taste of the Wild Wetlands Wild Can 375g
Taste of the Wild malý, střední, velký senior, dospělý
Zboží není na skladě
50 Kč