JAK PŘEDCHÁZET PROBLÉMŮM S KLOUBY U PSŮ

Bezedná miska
 JAK PŘEDCHÁZET PROBLÉMŮM S KLOUBY U PSŮ - doprava ZDARMA na BEZEDNAMISKA.CZ

Rady a tipy jak předejít zbytečným problémům s klouby a co vlastně kloubní onemocnění znamená.

Obecně

Někteří psi jsou náchylní k problémům s klouby. Jedná se především o velké rasy, jako jsou labradoři, nebo dogy, ale tímto problémem mohou být postiženi jedinci kteréhokoliv plemene. Onemocnění pohybového aparátu, speciálně páteře se také často objevuje i u malých ras, speciálně u jezevčíků. Dispozice k těmto potížím mohou být vrozené (hlavně u přešlechtěných ras), způsobené chybami ve výživě nebo nevhodným pohybem.

Rady jak se vyvarovat onemocnění Vašeho mazlíčka

Jak již jsme se několikrát v našich článcích zmiňovali, lepší a levnější, než čekat na propuknutí onemocnění a podstupovat s naším pejskem nepříjemné a drahé operace, je prevence, a to nejlépe prevence prostřednictvím výživy. Ta začíná již od štěněčího věku.

Na krmivu zbytečně nešetříme – zvolíme krmivo kvalitní, určené také pro konkrétní rasu a věk psa a přizpůsobené jeho aktivitě.

Obzvlášť krmiva pro velké rasy již většinou obsahují vyšší obsah látek, které vytvářejí chrupavky, důležité pro správný vývoj celého kloubu i pro vaziva, upevňující celý pohybový aparát, včetně páteře. Jedná se o chondroitin a glukosamin. Nejúčinnější jsou v podobě sulfátů (síranů – síra je důležitým stavebním kamenem chrupavek). Tyto látky zajišťují pružnost chrupavek mj. tím, že na sebe vážou vodu. Známé MSM ( methylsulfonylmetan ), působící především protizánětlivě a tlumící bolesti kloubů je součástí potravinových doplňků.

V nabídce jsou opravdu vynikající krmiva – Acana, Applaws, Carnilove, Arden Grange a mnoho dalších.

Štěňatům již od šesti týdnů věku je výborné doplňovat krmivo speciálními, přírodními pamlsky s přirozeně vysokým a dobře vstřebatelným obsahem vápníku, fosforu, kolagenu a ostatních látek pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a vaziv – sušené drůbeží pařáty, uši, pochoutky z kůže. Tím dostanou správný základ pro vývoj organizmu. S těmito lahůdkami, samozřejmě, můžeme pokračovat po celý jejich život. Pro štěňata velkých ras je také důležité, abychom je v prvních měsících, kdy se jejich tělo a klouby nejrychleji vyvíjejí a nejsou dostatečně zpevněné, nepřetěžovali nepřirozeným pohybem, jako je chůze po schodech. Co s tím? Musíme v té době procvičit vlastní tělo tím, že je po schodech nosíme...

Prevence

Jako prevenci, a, samozřejmě v době, kdy se již nějaké problémy objeví, ať už jsme udělali chybu ve volbě krmiva, nebo právě náš pes není schopen potřebné látky dostatečně z krmiva vstřebávat, je dobré přidávat doplňky výživy právě s obsahem glukosaminu a chondroitinu, jako je Alavis – kloubní výživa, Canvit Chondro, ať ve formě tablet, nebo prášku. Řeknete si možná: „Proč mám kupovat takové přípravky? Viděl jsem i mnohem levnější!“ Možná měly i stejný obsah účinných látek, ale pozor! Důležitá je také jejich vstřebatelnost – může se stát, že u levných přípravků účinné látky projdou organizmem, a téměř v něm nezanechají stopy... Velmi důležitá je také rovnoměrnost jejich obsahu v celém přípravku, a tedy správná dávka, kterou pes dostane v každé tabletě, nebo porci prášku, tak, aby přípravek působil rovnoměrně a trvale, po celou dobu podávání! Nečekejte, že v případě již projevených potíží, se účinek projeví již po prvním, nebo několikadenním podávání. Není to žádný „dryák“, který by zabral okamžitě – vzhledem k přírodnímu původu a způsobu působení, zmírnění problémů nastává většinou po 4 až 6 týdnech podávání, a je vhodné připravit dlouhodobou, alespoň 3 měsíce trvající kůru. Po této době lze udělat přestávku, ale v závažnějších případech vůbec nic nezkazíme trvalým přidáváním. Tyto přípravky neodstraňují pouze příznaky, ale léčí jejich příčinu – vysychání a, nebo úbytek chrupavky.

Tyto značky jsou dlouhodobě vyzkoušené, a opravdu funkční. Můžete je svému pejskovi bez obav podávat sami – na rozdíl od někdy zbytečného doplňování vápníku, kde může dojít k předávkování, se u nich neobjevují negativní účinky.

Související zboží

Canvit Chondro Maxi pro psy 1000g

Canvit Chondro Maxi pro psy
Canvit velký dospělý, mladý pes, senior
Skladem
1.202 Kč

ALAVIS Triple Blend Extra silný 700g

ALAVIS Triple Blend Extra silný 700g
ALAVIS svaly a klouby 700g
Do týdne
1.055 Kč