JAK PŘEDCHÁZET PROBLÉMŮM S KLOUBY U PSŮ

Bezedná miska
 JAK PŘEDCHÁZET PROBLÉMŮM S KLOUBY U PSŮ - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Rady a tipy jak předejít zbytečným problémům s klouby a co vlastně kloubní onemocnění znamená.

Obecně

Někteří psi jsou náchylní k problémům s klouby. Jedná se především o velké rasy, jako jsou labradoři, nebo dogy, ale tímto problémem mohou být postiženi jedinci kteréhokoliv plemene. Onemocnění pohybového aparátu, speciálně páteře se také často objevuje i u malých ras, speciálně u jezevčíků. Dispozice k těmto potížím mohou být vrozené (hlavně u přešlechtěných ras), způsobené chybami ve výživě nebo nevhodným pohybem.

Rady jak se vyvarovat onemocnění Vašeho mazlíčka

Jak již jsme se několikrát v našich článcích zmiňovali, lepší a levnější, než čekat na propuknutí onemocnění a podstupovat s naším pejskem nepříjemné a drahé operace, je prevence, a to nejlépe prevence prostřednictvím výživy. Ta začíná již od štěněčího věku.

Na krmivu zbytečně nešetříme – zvolíme krmivo kvalitní, určené také pro konkrétní rasu a věk psa a přizpůsobené jeho aktivitě.

Obzvlášť krmiva pro velké rasy již většinou obsahují vyšší obsah látek, které vytvářejí chrupavky, důležité pro správný vývoj celého kloubu i pro vaziva, upevňující celý pohybový aparát, včetně páteře. Jedná se o chondroitin a glukosamin. Nejúčinnější jsou v podobě sulfátů (síranů – síra je důležitým stavebním kamenem chrupavek). Tyto látky zajišťují pružnost chrupavek mj. tím, že na sebe vážou vodu. Známé MSM ( methylsulfonylmetan ), působící především protizánětlivě a tlumící bolesti kloubů je součástí potravinových doplňků.

V nabídce jsou opravdu vynikající krmiva – Acana, Applaws, Carnilove, Arden Grange a mnoho dalších.

Štěňatům již od šesti týdnů věku je výborné doplňovat krmivo speciálními, přírodními pamlsky s přirozeně vysokým a dobře vstřebatelným obsahem vápníku, fosforu, kolagenu a ostatních látek pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a vaziv – sušené drůbeží pařáty, uši, pochoutky z kůže. Tím dostanou správný základ pro vývoj organizmu. S těmito lahůdkami, samozřejmě, můžeme pokračovat po celý jejich život. Pro štěňata velkých ras je také důležité, abychom je v prvních měsících, kdy se jejich tělo a klouby nejrychleji vyvíjejí a nejsou dostatečně zpevněné, nepřetěžovali nepřirozeným pohybem, jako je chůze po schodech. Co s tím? Musíme v té době procvičit vlastní tělo tím, že je po schodech nosíme...

Prevence

Jako prevenci, a, samozřejmě v době, kdy se již nějaké problémy objeví, ať už jsme udělali chybu ve volbě krmiva, nebo právě náš pes není schopen potřebné látky dostatečně z krmiva vstřebávat, je dobré přidávat doplňky výživy právě s obsahem glukosaminu a chondroitinu, jako je Alavis – kloubní výživa, Canvit Chondro, ať ve formě tablet, nebo prášku. Řeknete si možná: „Proč mám kupovat takové přípravky? Viděl jsem i mnohem levnější!“ Možná měly i stejný obsah účinných látek, ale pozor! Důležitá je také jejich vstřebatelnost – může se stát, že u levných přípravků účinné látky projdou organizmem, a téměř v něm nezanechají stopy... Velmi důležitá je také rovnoměrnost jejich obsahu v celém přípravku, a tedy správná dávka, kterou pes dostane v každé tabletě, nebo porci prášku, tak, aby přípravek působil rovnoměrně a trvale, po celou dobu podávání! Nečekejte, že v případě již projevených potíží, se účinek projeví již po prvním, nebo několikadenním podávání. Není to žádný „dryák“, který by zabral okamžitě – vzhledem k přírodnímu původu a způsobu působení, zmírnění problémů nastává většinou po 4 až 6 týdnech podávání, a je vhodné připravit dlouhodobou, alespoň 3 měsíce trvající kůru. Po této době lze udělat přestávku, ale v závažnějších případech vůbec nic nezkazíme trvalým přidáváním. Tyto přípravky neodstraňují pouze příznaky, ale léčí jejich příčinu – vysychání a, nebo úbytek chrupavky.

Tyto značky jsou dlouhodobě vyzkoušené, a opravdu funkční. Můžete je svému pejskovi bez obav podávat sami – na rozdíl od někdy zbytečného doplňování vápníku, kde může dojít k předávkování, se u nich neobjevují negativní účinky.

Související zboží

ALAVIS Triple Blend Extra silný 700g

ALAVIS Triple Blend Extra silný 700g
ALAVIS svaly a klouby 700g
Skladem
1.129 Kč