Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
71 % (89)
11 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
13 % (17)

Celkem hlasovalo: 126
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Jak připravit psa na příchod miminka

Jak připravit psa na příchod miminka    Většina moderních párů si v dnešní době před rozhodnutím, zda se dokáží postarat o miminko, pořizují pejska jako člena domácnosti. Jak ho připravit na to, že nebude v domácnosti sám a většina pozornosti teď přejde na miminko?

Pes musí znát povely

Pokud doteď mohl Váš pejsek kamkoliv, kde se mu jen zachtělo, musíte mu vytyčit jasné hranice jeho možností. Například že nesmí do dětského pokoje, do hracího kouta, nebo do postýlky miminka. Proto je důležité ještě před porodem trénovat důslednost povelů. Vaše „NE“ musí být jasné, definitivní a bez žádných výjimek.

Důsledný výcvik pro psy

A jaké povely jsou nejdůležitější? Rozhodně jak jsme již zmiňovali zakazovaní. Poté přivolání, které musí být rychlé bez zaváhání. Upevnění povelů sedni, lehni, zůstat a k noze jsou také samozřejmostí. Pokud má Váš pejsek ve zvyklosti vzít si jakoukoliv věc a pobíhat s ní po bytě, je to přesně to, co ho musíte odnaučit. Vy jste tady pánem, a pokud řeknete, musí pustit z tlamy všechno – i oblíbenou hračku. Uvidíte, že se Vám dokonalý výcvik bude opravdu hodit.

Příchod miminka a pes

Před příchodem domů z porodnice postupně přinášejte věci pro miminko. Pes by si neměl myslet, že jsou tyto věci s ním spojené. Zkuste také pouštět nahrávku plačícího dítěte během dne. Pejsek si tento zvuk zapamatuje a již mu nebude připadat nový a zvláštní. Naučte také pejska, aby si dokázal hrát sám bez Vaší asistence. Například míček, ze kterého vypadávají granule, dokáže zabavit až na 15 minut.

Jak seznámit psa s miminkem

Při samotném setkání by pes měl být vyvenčený, nejlépe mírně unavený. Pejskovi dejte možnost miminko očuchat, pokud byste ho měli jen v náručí, může si myslet, že je tam něco zajímavého, s čím by si chtěl hrát. Nebo naopak by ho mohl považovat za vetřelce. Při setkání na Vašeho čtyřnohého mazlíčka mluvte tak, jak jste zvyklí, chcete mu navodit naprosto standartní situaci. Po chvíli ho pochvalte a dejte mu pamlsek. Pokud si nejste jisti správnou reakcí, můžete dát pejskovi náhubek. Ovšem jen tehdy, kdy je na něj zvyklý. Po prvním seznámení dejte pejskovi novou kost, nebo hračku tak, aby to vypadalo, že to je od miminka.

 Začleňování dítěte a psa do rodiny

Snažte se dodržovat obvyklé činnosti jako doposud. Venčete ve stejnou chvíli, hrajte si s ním, zkrátka věnujte mu pozornost tak, jako doposud. Psa od Vás nikdy neoddělujte! Pokud si jdete s dítětem hrát, nebo ho koupat, nechte pejskovi přístup, aby za Vámi mohl přijít. Dejte pejskovi pocit, že Vaše pozornost je rozdělená pro oba dva.

Pokud nechcete, aby měl pejsek přístup například do hracího koutku, instalujte plot s dvířkami. Pejsek bude mít i tak přehled co se děje, ale zároveň bude mít omezený přístup.

Rada na závěr – dbejte o to, aby pejsek po vyvenčení byl čistý. Děti rádi všechno ochutnávají a tak jeho čistota je důležitá i pro Vaše miminko.