Jak správně dávkovat krmivo kočkám

Bezedná miska
Jak správně dávkovat krmivo kočkám - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Pokud máte doma kočku či kocoura, je třeba si nejprve uvědomit, že tito naši mazlíčci jsou především lovci. Proto by se jejich strava měla skládat hlavně z masa a obsahovat spoustu bílkovin a živočišných tuků. Stejně jako u pejsků je ale třeba myslet na nejrůznější kritéria a podmínky, jako jsou například věk, množství pohybu či nejrůznější alergie a těžká trávení.

Krmná dávka

Správné denní dávkování je vždy napsáno na krmivu. Určuje se především podle stáří a váhy vaší kočky. Jak bylo již ale zmíněno, je třeba myslet i na další kritéria, a to především aktivitu vašeho čtyřnožce a to, zda je kočkou domácí či se pohybuje i venku.
Kočce chované uvnitř postačí méně kalorií – cca 200 kcal denně. To je skoro o třetinu méně, než je třeba dopřát kočce venkovní (o stejné hmotnosti a věku) – cca 280 kcal denně.


Frekvence a dávkování krmiva

Musíme si uvědomit, že v různém věku kočky tráví jiným tempem, a proto je třeba jim krmení dávkovat odpovídajícím způsobem. Tím myslíme, na kolik dávek rozdělíme jednu denní krmnou dávku.
Koťata – měla by se krmit často a malými porcemi – 6x denně
Dospělé kočky – 2 – 3 denně (pokud možno v pravidelných intervalech). Správně bychom jim krmivo měli nechat půl hodiny a pak misku i se zbytky uklidit.
Březí kočky – 3x – 4x denně většími porcemi (až ve druhé polovině březosti). Krmivo by mělo být bohaté především na vitamíny a minerály
Senioři (cca od 7 – 10 let) – 3x – 4x denně většími porcemi. Také bychom měli omezit výskyt tmavého masa a vnitřností ve stravě

Takto rozdělené dávkování je cesta, kterou se nespletete. Je to samozřejmě ale časově náročné. Žijeme ale v moderní době a existuje už jednoduchá technologie, která se o dávkování krmiva postará za vás. Jde o tzv. dávkovač krmiva, kterému lze funkci jak přednastavit, tak ji upravovat pomocí aplikace v telefonu.

Kočky jsou ale mnohem samostatnější zvířata, než psi, proto jsou mnozí majitelé zvyklí kočce zkrátka nasypat denní dávku do misky a nechat ji, aby si krmivo na dávky rozdělila sama podle své nálady a potřeby.
To ale funguje pouze ve chvíli, kdy váš mazlíček nezhltá celou misku najednou. Jíst po menších dávkách je pro něj velmi důležité – aby se mu lépe trávilo a pohybovalo.


Pestrost stravování

Kočky, jakožto lovci, jsou zvyklé na pestřejší stravu. Proto je dobré nejen měnit příchutě a obsah granulí, ale třeba i kombinovat konzervy a kapsičky s granulemi.

Často se stává, že váš čtyřnožec nemá chuť jíst. Nemusí to být nutně příznak nějaké diagnózy!
Existuje ale spousta způsobů, jak tomu pomoci.
Jedna z možností je udělat jídlo hrou. K tomu je užitečná např. protihltací miska, kde si kočka může své jídlo „lovit“ a mít tak ze svého úlovku větší radost.

Související zboží

Granule Taste of the Wild Canyon River Feline

Granule Taste of the Wild Canyon River Feline
Taste of the Wild dospělý ryby, mořské plody
Do týdne
od 290 Kč

Granule Taste of the Wild Rocky Mtn Feline

Granule Taste of the Wild Rocky Mtn Feline
Taste of the Wild dospělý kuře
Skladem
od 290 Kč

Miska proti hltání bílá velikost L 700ml

Miska proti hltání bílá velikost L 700ml
Karlie-Flamingo 700ml
Zboží není na skladě
500 Kč

Miska proti hltání bílá velikost M 350ml

Miska proti hltání bílá velikost M 350ml
Karlie-Flamingo 350ml
Zboží není na skladě
312 Kč