Jak zvládnout silvestr se psem?

Bezedná miska
Jak zvládnout silvestr se psem? - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Silvestr přináší bujaré oslavy obvykle s půlnočním ohňostrojem a všeobecně s hlasitými večírky. Především ve městech jsou mazlíčci pod stresujícím vypětím kvůli hluku, na který nejsou zvyklí. Je Váš pejsek Nebojsa? Chcete se letos vyvarovat stresu? Co dělat když zvrací? Víme co je potřeba udělat!

Pes má stres

Stresující okamžiky mohou probíhat nejen během těchto oslav, ale i během (pro někoho běžné) činnosti. Například při cestování autem, krátkodobém opouštění páníčka, bouřce, stres dokáže vyvolat i nově příchozí člen do rodiny. Každý tento moment může ve zvířeti vyvolat negativní pocity.

Silvestr a pes

Silvestr a pes – dvojka, která není zrovna za dobře. Silvestr patří pro pejska k nejemotivnějším momentům celého roku. Pokud žijete ve městech, je pro psa velmi náročné zůstat v klidu za zvuků, které nezná. Myslete na to, že venčení byste měli stihnout hodně brzy před půlnocí, abyste se vyhnuli nejexponovanějšímu času, který ve větších městech začíná už kolem 22. hodiny.

Stres u psa

A teď si říkáte co s tím? Řešením je mnoho způsobu, jak ulevit Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi. Základem je pamatovat na to, že stres se přenáší i z člověka na zvíře. Proto vždy buďte také v klidu. Dalším faktor spokojenosti je, aby se pejsek uvedl do co největší pohody – byl v teple, měl dostatek pozornosti a krmení.

Co dělat když pes zvrací

Pokud Vám pejsek začne ze stresu zvracet, doporučujeme nepodávat žádnou potravu, ale jen vlažné roztoky odvaru z heřmánku, rýže, mrkve nebo slabého černého čaje.

Pes se bojí na silvestra

Pokud víte o situaci, která je krátkodobějšího rázu a chcete jí předejít, existují na trhu uklidňující doplňky stravy pro psy.

Uklidňující obojek pro psy a kočky

Důležitá informace pro každého majitele zvířete je vědět, že tyto 

obojky nejsou nijak škodlivé. Obsahují esenciální oleje, které mají na psy příznivý vliv během stresujících a úzkostných situací.

Levandule, kterou tyto obojky obsahují, zmírňuje svědění, zklidňuje a působí antibakteriálně. Dále Kozlík lékařský působí jako sedativum pro zmírnění záchvatů paniky. Tyto obojky se doporučují používat u psů starších 12 týdnů. Výhodou obojků je účinnost až 6 týdnů, tedy lze je využívat při dlouhodobějším charakteru stresové situace, jak jsme se zmiňovali, například cestování, nebo odloučení od blízké osoby.

Uklidňující tablety pro psy a kočky

Tyto tablety jsou doporučené pro všechny psi a kočky všech věkových kategorií. Tablety lze podávat přímo, nebo „schovat“ do krmiva. Přečtěte si důsledně návody na zadní straně obalu, kde je popsáno správné dávkování. Účinek je rychlý, povětšinou do 1,5 hodiny po požití tabletky. Jsou opět zdraví neškodlivé, obsahují pouze léčivé rostliny, jako je meduňka, rozmarýn, lípa a chmel. Pro použití pouze přes Silvestrovské oslavy je tato možnost zřejmě nejvhodnější kvůli nejkratšímu účinku.

Uklidňující kapky „Spot on“ pro psy a kočky

Tyto kapky jsou vhodné, pokud Váš pejsek trpní nadměrným štěkáním, nebo kňučením, trpí na důsledek dlouhodobého odloučení a podobných dlouhodobějších situací. Kapky se aplikují každý týden na kůži mezi ušima. Extrakt je opět naprosto přírodní, obsahuje 100% kozlíku lékařského. Pozor, nepoužívejte u koček, které se zotavují, nebo jsou nemocné.