Nejlepší obojek pro psího společníka

Bezedná miska
Nejlepší obojek pro psího společníka - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Vybíráte pro svého pejska správný obojek a nevíte si rady nebo se jen nemůžete rozhodnout? Máme pro Vás pár rad, které Vám jeho výběr mohou usnadnit. Obojek vybírejte pečlivě. Pejsci ho mají denně na krku a měli by se v něm cítit pohodlně. Při nákupu obojku se zaměřte především na to, jaký typ obojku byste chtěli a z jakého by měl být materiálu. Volbu obojku ovlivní nejen Váš vkus, ale i plemeno, povaha a velikost Vašeho psího miláčka. Berte ohled při výběru potřeb pro psa i na jeho osobnost, tak aby byla každá společná chvíle na procházce příjemným okamžikem.

Jak zjistit velikost obojku?

Obojek vybírejte na základě obvodu krku pejska. K měření nejlépe poslouží krejčovský metr. K obvodu krku je třeba přidat 1-2 cm. Velikost obojku můžete také kontrolovat při oblékání pomocí dvou prstů, které by se měly vejít mezi obojek a krk.

Pro každé plemeno je vhodný jiný materiál, jiná šířka a délka obojku. Je také důležité, aby byl obojek z vnitřní strany vypolstrován měkkým materiálem, netlačil ani neškrtil. Čím je obojek širší, tím se zmenšuje tlak na hrtan a jeho nošení je pro pejska pohodlnější. Vhodnou alternativou obojku je u některých plemen nošení postroje.

Jaký typ obojku vybrat?

V našich chovatelských potřebách najdete nejen velký výběr materiálů, ale také i širokou škálu barevných provedeních obojků. Záleží, zda chcete, aby byl obojek na krku pejska dominantní a nepřehlédnutelný, nebo aby splýval s jeho barvou srsti. Červené či růžové provedení se hodí pro fenku, zelené a modré naopak pro pejska. Barvu obojku slaďte s vodítkem a vydejte se stylově na společnou procházku. Jaký typ obojku tedy nejlépe vybrat pro Vašeho čtyřnohého přítele? V naší nabídce najdete obojky nylonové, kožené, řetízkové, svíticí a výcvikové.

NYLONOVÉ OBOJKY

Obojky z nylonu patří k nejpoužívanějšímu typu obojku. Díky své cenové dostupnosti vhodné pro štěňátka, která z obojku poměrně rychle vyrostou, a jeho užívání trvá jen pár měsíců. Nosit ho však mohou jak malá plemena, tak středně velcí a zajisté i velká plemena psů. V naší nabídce najdete nylonové obojky s plastovým i kovovým zapínáním. Plastové zapínání je lehké a je vhodné pro menší psy, kovové zapínání je spíše pro velké a silné psy. Nylonové obojky jsou ideální na každodenní nošení, krátké i dlouhé procházky či na volný pohyb po zahradě. Nabízíme obojky klasické i stahovací a polostahovací s nastavitelnou délkou.

KOŽENÉ A KOŽENKOVÉ OBOJKY

Kožený obojek je oblíbený u velkých plemen. Jelikož je kůže pevný materiál, vydrží sílu a tah psa a nemusíte mít strach, že se obojek rozepne či poškodí. Koženkové obojky nabízíme v různých barvách, a jsou vhodné i pro menší plemena psů.

ŘETÍZKOVÉ OBOJKY

Řetízkové obojky ocení majitelé prudších a agresivnějších psů, právě kvůli tomu, že jsou pevné a dají se stahovat. Tyto obojky jsou určeny pouze pro dospělá plemena psů a to především ke korekci nežádoucího chování.

SVÍTICÍ OBOJKY

Svítící LED obojek je důležitým pomocníkem pro noční a večerní vycházky každého majitele psa. Obojek je k dostání v pestré škále barev a po zapnutí také svítí. Zvyšuje viditelnost psa a řidiči aut ho díky odrazkám či blikání snadno uvidí. Pokud máte velkou zahradu, nebo venčíte pejska na volno, tak Vám usnadní jeho hledání ve tmě.

VÝCVIKOVÉ OBOJKY

Výcvikové obojky nenásilným způsobem naučí pejska poslušnosti. Usnadní jeho přivolávání a jsou velkým pomocníkem při jeho výchově. Jsou perfektní na dlouhé procházky v lese či na cvičiště. V případě, že pejsek neposlechne, obojek vydá pouze zvukový signál nebo slabý impuls, který je mu nepříjemný a donutí ho k žádanému chování.

Ať už vyberete jakýkoli obojek, doporučujeme na něj umístit přívěsek s Vaším kontaktem a adresou, který je nepostradatelným pomocníkem při ztrátě psa. Obojek by pejsek na krku neměl mít celý den. Nejlépe obojek sundejte po každé vycházce venku nebo na noc. Pejsek se ve Vaší nepřítomnosti o nic nezachytí a vyvarujete se tak nepříjemným situacím.