Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
71 % (89)
11 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
13 % (17)

Celkem hlasovalo: 126
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Opravdu je v krmení popel ?

Opravdu je v krmení popel ?    Pokud studujete tabulky složení psího krmení, určitě jste zahlédli slovo „popel“ nebo „popeloviny.“ Opravdu ho tam výrobci přidávají ?! Cože, popel ??! Myslíte ten popel, který vymetáme z kamen nebo krbu ?!

krmení pro psy nemá slovo popel stejný význam, jaký jste mu dodnes dávali. V žádném případě se nejedná o příměs do krmiva, v tomto ohledu můžete být naprosto v klidu. Jedná se o poněkud nešťastné označení něčeho úplně jiného.

 

Co je tedy popel v krmivu ?

Objemové procento popela ve složení stravy vyjadřuje množství, které zbyde po úplném spálení krmiva. To znamená ve chvíli, kdy shoří veškeré proteiny, tuky, uhlohydráty. To co zbyde, jsou tedy v podstatě jen minerální látky, které nehoří, a uvedené procento tak vyjadřuje jejich objem v krmivu.

 

Proč je to důležité ?

Vyjma stopových množství dalších látek tedy popeloviny udávají objem minerálních látek v krmivu, což mohou být rozemleté kosti nebo přidané minerály. Velká část těchto minerálů bude určitě Vápník a Fosfor. Souhrnné vyjádření jejich objemu není příliš relevantní, mnohem lepší je, když je uveden objem těchto látek samostatně, zejména když se jedná o krmivo pro štěňata (především velkých plemen), a u diet týkajících se  problémů s ledvinami.

 

Jaký je ‚normální‘ objem popelovin v krmivu ?

Je to poměrně komplexní otázka, nicméně obecně se dá říci, že ‚normální‘ objem popelovin v krmivu by se měl pohybovat v rozmezí 5-8%. Menší množství je podezřelé, výrazně větší množství naznačuje nestandardní příměsi anorganických látek, například právě z mletých kostí.

 

Volně podle DogFood Advisor

Tomáš Andrejsek, Bezednamiska.cz

listopad 2014