PODLE ČEHO VYBRAT SPRÁVNÉ VODÍTKO?

Bezedná miska
PODLE ČEHO VYBRAT SPRÁVNÉ VODÍTKO? - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Vodítka se neliší jen barvou, ale především smyslem užití. Proto se vyrábí z nejrůznějších materiálů a jsou různě dlouhá. Každý z našich psích mazlíčků má jinou povahu, jiné potřeby. A je třeba jim uzpůsobit právě i výběr vodítka.

FAKTORY PRO VÝBĚR VODÍTKA

  • Účel – je třeba si určit, zda chceme vodítko pro výcvik, na procházku či např. sport
  • Délka – délka je uzpůsobena záměrům, ke kterým chcete vodítko využít
  • Materiál – i materiál většinou slouží účelu
  • Velikost a váha psa – aby plnilo vodítko svůj účel a nebylo zbytečně poškozeno, je třeba přizpůsobit jeho výběr i rozměrům Vašeho čtyřnožce. Toto kritérium je důležité zejména u výběru samonavíjecích vodítek
  • Rukojeť – pokud je Váš pes ve výcviku či zkrátka tahá, mohou se některá vodítka při silném tahu zařezávat do rukou
  • Životnost vodítka – vodítko může být levnější a ušetřit Vám peníze. Samozřejmě se ale z dlouhodobého hlediska vyplatí investovat do kvalitnějšího vodítka, které vydrží déle
  • Design – vzhled sice neovlivní praktičnost vodítka, ale pro někoho je téměř stejně důležitým kritériem při jeho výběru. Proto Vám nabízíme širokou škálu barev i vzorů.

DÉLKA PODLE ÚČELU VODÍTKA

Pokud je váš pejsek stále ve výcviku a vy potřebujete, aby se učil například chodit u nohy, doporučujeme Vám spíše krátké vodítko. Obvykle se jeho délka pohybuje mezi 1 a 2 metry. Variantou je i přepínací vodítko, které mívá 3 nastavitelné délky (1,0 / 1,3 / 1,6 m).
Tento typ ale využijí i majitelé již dospělých psů, kteří potřebují, aby se pejsek držel poblíž.

Při procházce s Vaším novým přírůstkem naopak přijde vhod stopovací vodítko.
Bývá dlouhé od 5 do 15 metrů a jeho výhodou je, že se Váš pejsek může volně pohybovat, ale přesto je pod kontrolou. Když by se Vám navíc vodítko vytrhlo z ruky, zachytí se někde o strom či jinou překážku a Vy svého čtyřnožce ihned doženete.

Velmi oblíbeným druhem vodítka jsou vodítka samonavíjecí. Umožňují pejska držet zkrátka, když je potřeba a zároveň mu dopřát kontrolovanou svobodu, jakmile je možnost.
Vodítko bývá dlouhé až 8m a délka se dá kdykoli zafixovat, zatímco jeho přebytečná část se svine zpět do pouzdra. Stahuje se ale o něco pomaleji, než vodítko stopovací, proto je vhodnější pro čtyřnožce, kteří už více poslouchají.

Pro majitele více psů přijde vhod rozdvojka, která zajistí, že má páníček pod kontrolou oba své pejsky.

ROZDÍL MEZI MATERIÁLY

Řetězová vodítka jsou využívána zejména pro psy, kteří se často zaujmou okolím a méně poslouchají. Díky tíze kovu totiž neustále cítí větší tah. Zároveň někdy i samotný zvuk cinkání kovu vyruší psa ze zaujatosti z okolí. Nedoporučujeme ale využívat vodítko při výcviku!

Kožená vodítka jsou také o něco těžší, ale především mají dlouhou životnost. Měla by se volit spíše pro větší plemena.

Reflexní vodítka jsou vybavena prvky, které odráží světlo. Vaši mazlíčci i Vy jste tedy ve tmě více viditelní pro projíždějící auta a cyklisty. Tento typ přijde vhod především v podzimních a zimních měsících, kdy chodíme na procházky v temných hodinách.
Vylepšenou variantou je svítící LED vodítko, které se dobíjí pomocí USB kabelu.

Textilní vodítka, nylonová vodítka či vodítka lanová jsou užívána zřejmě nejčastěji. Může to být i proto, že tyto materiály splňují většinu z účelů a úmyslů psích majitelů, pokud jsou doplněny kritériem správné délky.
Nabízí také nejširší spektrum designů což bývá zásadním kritériem mnohých z nás.

 

Ať už dáváte přednost kritériu ceny, materiálu či barvy, u nás najdete, co potřebujete :).

Související zboží

Voditko ACTIV DOG Mellow tmavě modré M

Voditko ACTIV DOG Mellow tmavě modré
Activ dog modrá
Zboží není na skladě
249 Kč

Vodítko ACTIV DOG Mystic růžové

Vodítko ACTIV DOG Mystic růžové
Activ dog L, M, S růžová
Skladem
od 159 Kč