Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
70 % (88)
11 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
14 % (17)

Celkem hlasovalo: 125
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Pohodlná cesta autem na dovolenou i se psem

Pohodlná cesta autem na dovolenou i se psem    Jelikož je léto v plném proudu, je ideální čas na dovolenou a zasloužený odpočinek. Pokud chcete vyrazit na delší cestou autem a lámete si hlavu, zda ji Váš čtyřnohý miláček zvládne, tak si buďte jisti, že s ideálními doplňky bude Vaše společná cesta mnohem snazší. Díky společným chvílím budete mít spoustu nových společných vzpomínek a utužíte Váš vztah.

Bezpečnost v autě

Pes, Půvabný, Zvíře, Štěně, Pet, Roztomilý, LáskaPři cestování autem s pejskem je nutné dodržovat zákon o silničním provozu i ochraně zvířat. Dle zákona o silničním provozu je dáno, že pes v autě musí být převážen tak, aby neohrozil bezpečnost řidiče, spolucestující ani bezpečnost silničního provozu. Dále dle zákona na ochranu zvířat převoz nesmí pejskovi způsobit bolest, utrpení či poškození zdraví. Tento zákon nepřekročí žádný milující psí chovatel, avšak volně uvelebeného pejska na sedačce v autě uvidíte častěji. Nejen, že tento způsob jízdy ohrožuje život pejska, ale i ostatních cestujících. Jak tedy vyrazit na cestu s pejskem?

Při výběru bezpečnostních doplňků pro Vašeho přítele vybírejte podle velikosti pejska. Majitelé větších plemen potřebují na cestování větší auto nebo kombík. Cesta pro velké psy je nejpohodlnější v zadním prostoru auta. Pokud pes cestuje v kufru, měl by být v prostorné přepravce nebo je dobré oddělit sedačky a kufr ochrannou sítí čí zábranami. V autě s menším kufrem připoutejte psa autopostrojem. Abyste se vyvarovali znečištění sedačky, umístěte na ni podložku, která zachytí psí chloupky. Bezpečný převoz menších pejsků zajistí přepravka. Můžete ji umístit na zadní sedačky a zajistit bezpečnostním pásem. Aby cesta v přepravce byla pohodlná, měla by být dostatečně velká, aby se v ní pejsek mohl natáhnout a spát.

Co zabalit na cestu?

Cestu zpříjemní í oblíbená deka a hračka. Při zastávkách nikdy nenechávejte pejska zavřeného v autě, jelikož v horkých letních dnech zde může teplota dosáhnout až 70 °C. Zastávky by měly být každé 2-3 hodiny, aby se pes mohl proběhnout, vykonat potřebu, uklidnit a napít se. Vodu připravte před cestou do napáječky tak aby byla vždy při ruce. Zastávky na parkovišti bývají u rušné silnice, raději tedy připněte pejska na vodítko. Zvýšení viditelnosti pejska umožní reflexní oblečky, díky kterým bude pejsek nepřehlédnutelný. Pokud pes není zvyklý na cestování autem, měli byste sebou přibalit i kapky na uklidnění a nevolnost psů. Po dlouhé cestě nezapoměňte na pejskův odpočinek a odměnu pamlskem.