Pohodlná cesta autem na dovolenou i se psem

Bezedná miska
Pohodlná cesta autem na dovolenou i se psem - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Jelikož je léto v plném proudu, je ideální čas na dovolenou a zasloužený odpočinek. Pokud chcete vyrazit na delší cestou autem a lámete si hlavu, zda ji Váš čtyřnohý miláček zvládne, tak si buďte jisti, že s ideálními doplňky bude Vaše společná cesta mnohem snazší. Díky společným chvílím budete mít spoustu nových společných vzpomínek a utužíte Váš vztah.

Bezpečnost v autě

Při cestování autem s pejskem je nutné dodržovat zákon o silničním provozu i ochraně zvířat. Dle zákona o silničním provozu je dáno, že pes v autě musí být převážen tak, aby neohrozil bezpečnost řidiče, spolucestující ani bezpečnost silničního provozu. Dále dle zákona na ochranu zvířat převoz nesmí pejskovi způsobit bolest, utrpení či poškození zdraví. Tento zákon nepřekročí žádný milující psí chovatel, avšak volně uvelebeného pejska na sedačce v autě uvidíte častěji. Nejen, že tento způsob jízdy ohrožuje život pejska, ale i ostatních cestujících. Jak tedy vyrazit na cestu s pejskem?

Při výběru bezpečnostních doplňků pro Vašeho přítele vybírejte podle velikosti pejska. Majitelé větších plemen potřebují na cestování větší auto nebo kombík. Cesta pro velké psy je nejpohodlnější v zadním prostoru auta. Pokud pes cestuje v kufru, měl by být v prostorné přepravce nebo je dobré oddělit sedačky a kufr ochrannou sítí čí zábranami. V autě s menším kufrem připoutejte psa autopostrojem. Abyste se vyvarovali znečištění sedačky, umístěte na ni podložku, která zachytí psí chloupky. Bezpečný převoz menších pejsků zajistí přepravka. Můžete ji umístit na zadní sedačky a zajistit bezpečnostním pásem. Aby cesta v přepravce byla pohodlná, měla by být dostatečně velká, aby se v ní pejsek mohl natáhnout a spát.

Co zabalit na cestu?

Cestu zpříjemní í oblíbená deka a hračka. Při zastávkách nikdy nenechávejte pejska zavřeného v autě, jelikož v horkých letních dnech zde může teplota dosáhnout až 70 °C. Zastávky by měly být každé 2-3 hodiny, aby se pes mohl proběhnout, vykonat potřebu, uklidnit a napít se. Vodu připravte před cestou do napáječky tak aby byla vždy při ruce. Zastávky na parkovišti bývají u rušné silnice, raději tedy připněte pejska na vodítko. Zvýšení viditelnosti pejska umožní reflexní oblečky, díky kterým bude pejsek nepřehlédnutelný. Pokud pes není zvyklý na cestování autem, měli byste sebou přibalit i kapky na uklidnění a nevolnost psů. Po dlouhé cestě nezapoměňte na pejskův odpočinek a odměnu pamlskem.