Pojištění psů

Bezedná miska
Pojištění psů - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Pes žije po boku člověka už nějakou dobu. Stejně tak je už nějaký ten pátek vnímán jako součást rodiny spíše než zvíře. To, že si svého čtyřnohého mazlíčka ale můžete pojistit, stejně jako sebe, své auto nebo telefon, to je poměrně nová záležitost.

Proč o tom vůbec přemýšlet?

Možná mnohým z nás již vůbec nedochází, že obyčejná návštěva lékaře stojí nějaké peníze – protože nám to hradí pojišťovna. Veškeré návštěvy veteriny a následná léčba se ale bez úhrady pojišťovnou finančně nasčítají. Pokud by navíc Váš pejsek trpěl dlouhodobými problémy (např. vazy, klouby) a dokonce vyžadoval operaci, takové náklady nás přijdou na desítky, někdy i stovky, tisíc.
Asi nikdo z nás nechce přemýšlet o tom, co by se našim psím přátelům mohlo přihodit. Když by se ale mělo něco nedobrého stát, pojištění ušetří kromě finančních nákladů.

Co se dá pojistit?

Každá pojišťovna má jiné nabídky a podmínky, základní premisa je ale podobná. Pejsci bohužel zatím nejsou kryti pojistným tolik, co lidé. Pojišťovna jim uhradí pouze „akutnější“ potřeby. Pojistné se tedy vztahuje na:

- léčbu úrazu či nemoci (včetně materiálu, léků, ošetření, hospitalizace)
- v případě operací a pooperační péče je vše hrazeno do smluvené částky v rámci pojistného
- utracení (v případě ukončení trápení)
- úmrtí (odškodnění v hodnotě pořízení pejska)
- ztracení (náklady na inzerci, nálezné, v případě nenalezení – odškodnění v pořizovací hodnotě)
- opatrování zvířete v případě hospitalizace majitele psa (majitel musí být indisponován více jak 3 dny, aby se hradilo ubytování pejska např. v psím hotelu)
- odpovědnost za škodu
- Ano, kromě zdravotního pojištění můžete svého čtyřnožce pojistit, jak se říká, „na blbost“. Tedy pokud Váš pejsek rozkouše někomu sedačku, budete nést pouze morální odpovědnost, nikoli tu finanční.
- Veškeré finanční krytí ale platí do smluvené částky, na základě Vámi zvoleného pojistného.

Co pojišťovny (většinou) nehradí:

- prevence, očkování
- kosmetické zákroky
- dietní stravu
- kastraci, porod
- dědičná a chronická onemocnění (chronické onemocnění je většinou vyhodnoceno po 90 dnech léčby daného problému)

Podmínky schválení pojištění

- věk psa – pojišťovny bohužel nechtějí začít hradit potenciální léčbu u „starších“ psů, proto doporučujeme zřídit pojištění co nejdříve (pokud se pro něj rozhodnete). U malých plemen lze s pojištěním začít v 10 letech věku psa, u těch velkých čtyřnožců tato možnost končí již v 6. roku věku.

- očipování – pes musí mít registrovaný mikročip či tetování

- prevence a očkování – váš psí mazlíček musí chodit na pravidelné kontroly k veterináři a nechat se očkovat předepsanými vakcínami (aby se snížilo riziko potřeby čerpání pojistného)

Pojistné se často vztahuje na léčbu konkrétními veterinárními klinikami či veterináři, se kterými má pojišťovna smlouvu. V akutním případě je většinou hrazeno ošetření jakýmkoli veterinářem. Rozsah pojišťoven ale sahá i do malých měst, takže se není třeba obávat potřeby dalekého dojezdu.
Pojistit můžete i svou kočku, ale podmínky jsou odlišné než u pojištění psího, proto jsme se zaměřili právě na pojistné psů. Doporučujeme pečlivě zapátrat na internetu a vyhledat pojišťovnu vhodnou právě pro Vás.