Poradíme vám, jak správně krmit psy

Bezedná miska
Poradíme vám, jak správně krmit psy - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Víte, jak moc je důležitá strava psů, obzvláště v prvním roce jejich života? Poradíme vám několik tipů na správnou výživu, která souvisí s růstem a správným vývojem vašeho čtyřnohého miláčka.

Pro štěňata

V tomto období, které nazýváme obdobím růstu, se formuje budoucí život vašeho pejska. Ovlivňuje ho mnoho faktorů, ale tím nejdůležitějším je právě strava. Krmivo pro psy ovlivňuje jeho budoucí fyzický, ale i psychický stav. Díky dobré a vyvážené stravě už od štěněte, ovlivňujete a posilujte jeho chrup, kvalitu kostí a drápů, sílu a zdraví kostí a kloubů. Jak již bylo zmíněno, strava svým způsobem ovlivňuje i budoucí psychický stav vašeho miláčka. Povahu, sebevědomí i temperament.  

Co štěňě potřebuje?

Aktivní a rostoucí štěně jakéhokoliv plemene potřebuje ke svému vývinu vysokou a vyváženou hladinu proteinů, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a samozřejmě i tuků. Zdravý a vyvážený růst a vývoj každého štěněte je základem pro jeho celý život. Věnujte tedy patřičnou pozornost při volbě krmiva pro psy. Ohlížejte se na jeho kvalitu, na té by neměl žádný majitel šetřit. 

Jak dlouho trvá štěněčí období?

Takové období je velmi individuální v závislosti na druhu plemen. Malá a trpasličí plemena se stávají dospělými dokonce už v prvním roce života. Naopak velké plemeno, které má cca do 45 kg, může být štěnětem od 12 do 18 měsíců. Osmnáctým měsícem končí i jejich růst. U obřích plemen, která váží nad 45 kg, je paradoxně růst pomalejší. Avšak konečné hmotnosti dosahují v 18 měsících, růst a vývoj kostí je ukončen až v jeho 2 letech.

U velkých plemen doporučujeme obzvláště dbát na přísun glukosaminu a chondroitinu. Tyto látky jsou nezbytné pro tvorbu kloubní tkáně. Nevhodný způsob stravování může v budoucnu vést ke zdravotním problémům.

Pro dospělé psy

Dospělý pes potřebuje vyvážený poměr proteinů, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a samozřejmě i tuků. Taková strava zajistí vašim mazlíčkům výbornou kondici, vzhled, zdraví a také dobrou náladu. Při volbě výběru granulí pro psy a další doplňkové stravy se ohlížejte na to, jaké denní a běžné aktivity má váš pejsek a v jakém prostředí se pohybuje. A když chcete domácího mazlíčka potěšit nějakým pamlskem, ideální variantou jsou sušená masa, která jsou potravinovým doplňkem i vhodnou pomůckou při výcviku. 

Proč zvolit to nejlepší?

Krmivo, včetně všech doplňků i konzerv pro psy, je nejvhodnější z kuřecího masa. Veterináři zdůrazňují, že převaha živočišných surovin v krmivu je nutná. Pozorujte a vnímejte i stravitelnost pokrmů. Vysoká stravitelnost snižuje opotřebení trávicího systému a má i pozitivní vliv na únavu vašeho psa. K podpoře jeho aktivity, zdraví a imunitního systému slouží výtažek z bylin, který je zdrojem FOS. Ohlížejte se i na složku antioxidační clony, která působí proti onemocnění a je zároveň prevencí.

Tip na závěr: pokud vybíráte granule, ohlížejte se na jejich velikost. Pro psy velkých a obřích plemen vybírejte větší granule. Usnadňují příjem potravy, polykání a zabraňují plynatosti.

Všechny informace o složení výrobků naleznete vždy na obalu výrobku či v popisu produktu. Dbejte na kvalitní a pestrou stravu vašich čtyřnohých miláčků, podporujete tak jejich letitost.