Poradna
Miroslav
Miroslav Panak, 07.11.2024
Dobrý den,mám štěně Německého ovčáka ,stáří 6mnesicu.Krmim je K9 pro štěňata(zelený obal )Dění krmná dávka byla 350g.Kterou jsem rozdělil do 3 krmných davek.Podle tabulek,do 15 kg psa.Muj pes už dosáhl váhu 22kg.Jak mu mám vypočítat novou krmnou dovku?Nebo mám už změnit granule?Ale pořád je to štěně,děkuju za odpověď Miroslav.
Dobrý den, nejsem si jistá, zda správně chápu váš dotaz. Co se týče dávkování konkrétních granulí, tak tam nemohu sloužit, protože to se liší dle jednotlivých značek a kategorií psů dle výživové hodnoty a vlastního složení, a u té vaší značky jej nikde nemohu najít. Ale obecně je většinou v tabulce na obalu věk zvířete v týdnech či měsících a poté váha v dospělosti (na některých značkách je aktuální váha zvířete, ale to je velmi málo časté, tak se raději ujistěte, který případ jsou ty vaše granule). Pokud se jedná o váhu v dospělosti, pak si najdete např. 35 kg, která očekáváte u dospělého zvířete a v tom daném sloupci/řádku si pak najdete ten řádek/sloupec s odpovídajícím věkem. A to je dávka, kterou potřebujete. Pokud tam tak vysoká váha není, pak se buď jedná o krmení na aktuální váhu viz výše, ve vašem případě tedy na 22 kg a nebo jste zvolili granule pouze pro malá a střední plemena a ne pro štěňata velkých plemen. U K9 jsou oba obaly zelené, jen jeden je světlejší a druhý tmavší. Lépe poradit nedokážu, když dané krmení nemám před sebou a vlastní dávkovací tabulku nevidím. Krmte určitě granule pro štěňata, ve vašem případě je to varianta Growth (růst).
Granule
Jarmila Zvelebilová, 02.10.2024
Dobrý den , kupujeme u Vás granule Brit Salmon potatoe . Mame 9 leteho NO a nyní se po nich začal drbat. Je alergický na kuřecí a obiloviny .a Výživový poradce nám doporučuje Carnilove Salmon . Ja s tím nemám úplně problém , ale děsí mě 20% hrachu . Což se bojím , že po něm bude plynatý. Jako štěně Carnilove měl a byl . ? Prosim jaky je Vas nazor ? Výživový poradce vycházel nejen z veku a alergii, ale i z jeho váhy a kondice. Ještě zvažuji Brit Dog Champion, ale to prý mu bude chybět bílkovina a bude trpět svalstvo.
Dobrý den, co se týče obsahu hrachu, to je prostě otázka individuální citlivosti, a pokud s tím již máte tu zkušenost, že jej nadýmal, může to být jeho případ i nyní. Na druhou stranu se v průběhu života mění mikrobiom (bakterie ve střevě) a tak se může stát, že již tentokrát to bude snášet normálně, můžete zkusit koupit menší balení a uvidíte. Na výživářem doporučovaném krmení mi asi vadí spíše to, že není určeno pro seniory, ale pro dospělé psy a váš pes by ve svém věku již určitě měl dostávat seniorské krmení. Hodně lidí se domnívá, že po nich bude ztrácet váhu, protože je méně kalorické, ale není to tak, většinou spíš bývá jen jiný poměr makroživin, více tuků, jiné složení bílkovin (samozřejmě pokud nezvolíte variantu Light, ta skutečně bývá určena pro psy s nižší aktivitou), takže já za sebe bych mu spíše vybrala dobré krmivo pro seniory. A v neposlední řadě mi přijde zvláštní, že by se najednou začal drbat po krmení, které již dlouhodobě krmíte a pes s ním problém neměl. Takže pokud se nezměnilo složení krmiva, nebo nedošlo k dietní chybě někde jinde, hledala bych jinou příčinu drbání.
Cesta autem
Veronika Krausová, 27.08.2024
Dobrý den,
mám puberťáka Německého ovčáka, bude mu v září 18 měsíců. Když byl malý, tak v autě ječel, že tam nechce být. Časem zjistil, že autem ho čekají jen dobré věci, ale teď zase ječí, kňourá, zrychleně dýchá, jak je natěšený, že se někam jede. Umí to dělat i hodinu (déle jsem s ním zatím nejela). V říjnu chceme jet do Rakouska a to jsou cca 4 hodiny cesty. Existuje nějaký přípravek jak ho při cestě autem zklidnit?
Asi vás zklamu, ale nic bezpečně použitelného doma (myšleno mimo veterinární pracoviště), co by zároveň bylo dobře účinné, nemáme. Existují přírodní cesty, které můžete vyzkoušet (feromonové obojky, Bachovy esence atd.), ale jejichž účinnost je hodně individuální. Existuje minimálně jeden preparát, který je určen na zklidnění psa ve vypjatých situacích, ale má jinou indikaci (ohňostroje, petardy) a co je horší, tak u rozrušeného psa často prostě vůbec nefunguje. Ale co je z mého pohledu a ze zkušenosti nejefektivnější, tak je soustavný trénink, kterým nežádoucí chování odbouráte. Ideálně si nechat poradit od někoho, kdo má s podobnými situacemi zkušenost a již má i na kontě pár takových případů, s kterými si poradil. Poohlédla bych se někde ve vašem okolí. Vždy je možné nácvik spojit i s podáváním výše uvedených preparátů, které pejskovi učení mohou usnadnit. Případně konzultujte se svým veterinárním lékařem, zda nemá s něčím zkušenost. Moje zkušenosti jsou bohužel takové, jako jsem psala výše a nic lepšího než snaha o nápravu nežádoucího chování pomocí tréninku, dle mého neexistuje.
Nepodařilo se načíst další záznamy