Sportování se psem

Bezedná miska
Sportování se psem - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

S příchodem letních měsíců stoupá chuť do sportovních aktivit. O to víc si sport užijete, když do něj můžete zapojit i svého čtyřnohého přítele.

Běhání

Momentálně nejpopulárnější sport dnešní doby je běh. Proč do něj ale nezapojit i svého psa? Máme pro Vás pár tipů. Pokud pejsek musí zůstat na vodítku v době běhu, je klasické vodítko velmi nepraktické, jelikož vás oba může omezovat v pohybu. Proto existují speciální vodítka s amortizérem, které jsou uzpůsobené pro běh, nebo jízdu na kole. Pokud Vám je držení vodítka přítěží, je právě pro Vás ideální pořízení si běžeckých opasků. Ty nejen že ulehčují Vaší ruce, ale také napomáhají souladu tempa s vaším psem a dopřejete si většího komfortu pro Vaše záda.

Plavání

K létu neodmyslitelně patří voda. Váš pejsek určitě ocení procházku kolem rybníka, nebo řeky, aby si mohl zchladit kožich a prohnat pár ryb. Pokud se vydáte například k jezeru, je důležité myslet na bezpečnost pejska, který rád plave daleko od břehu. Jestliže máte doma milovníka plavání, raději mu pořiďte plovací vestu. Ta Vám zaručí, že se pejsek vždy zvládne vrátit zpět na pevninu.

Outdoor výbava do terénu

Máte rádi dlouhé výšlapy a obdivování krás nedotčené přírodu? Nebojte se vybavit i svého mazlíčka terénní výstrojí. Cestujete-li do hor, stejně jako vy si vezmete s sebou teplejší bundu, musíte myslet i na vašeho pejska, obzvláště pokud je zvyklý žít většinu času v bytě. Pro tento typ výletu doporučujeme teplé zimní vesty, která ochrání nejdůležitější svalové partie a zaručuje, že Váš pejsek neprochladne. Pokud váš výšlap povede spíše po tvrdém kamenitém terénu, zvažte, jestli pejskovi raději nenasadit odolné botičky, které jsou pro tento typ aktivit vytvořené. Tyto produkty seženete ve specializovaných eshopech zaměřených na chovatelské potřeby.

Výcvik

Vzbuzuje u Vás léto touhu po novém začátku a konečně zavést výcvik a zlepšit tak poslušnost? Jsou jasně dané dvě možnosti. Buďto se přihlásíte do psí školy, kde Vám s tréninkem pomůžou zkušení odborníci, anebo vše převezmete do vlastních rukou. V druhém případě je vhodné si nejdříve nastudovat vše potřebné, jelikož špatně naučené povely jsou horší, než ty žádné. Nejdůležitějším základem je, aby Vás pejsek dokázal poslechnout, a za každé situace jste ho dokázali odvolat. Pro začátek použijte stopovací popruhy, které Vám zaručí, že i při neuposlechnutí povelu Vašeho mazlíčka dovedete přivést pod kontrolu. Důležitá je ráznost a jednotnost při odvolání psa od motivu. Musíte vždy použít jednotné oslovení, anebo speciální píšťalky pro psy, které jsou uzpůsobeny pro výcvik. Pokud toto zvládnete, můžete se vrhnout na další triky.