Táhneme za jeden provaz, aneb malý průvodce pro aktivní psy I.

Bezedná miska
Táhneme za jeden provaz, aneb malý průvodce pro aktivní psy I. - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Zapřahání psů má mnoho podob a každému má co nabídnout. Ať už jste romantičtí snílci, kteří se rádi toulají po horách nebo pragmatiční sportovci toužící po maximálním výkonu, své místo si určitě najdete. Zapřahání psů je hlavně o vztahu mezi vámi a vaším čtyřnohým parťákem. Pár jednoduchých rad a správný výběr vybavení vám pomůžou k dlouhé a bezpečné kariéře bez úrazů, přešlapů a zranění. Hodně štěstí!

Velikost a rasa

Žádná omezení neexistují. Pokud je váš pes zdravý, můžete se směle pustit do jakékoliv disciplíny bez ohledu na jeho velikost nebo hmotnost.

Věk psů

Nezačínejte se svým čtyřnožcem dříve než v roce věku. Někteří psi sice dospívají dříve, jiní později, ale hranice 12 měsíců je rozumná volba pro většinu psů. Horní věková hranice je velmi individuální, ale řada psů běhá i ve svých 12 letech. Čím lepší péči vašemu miláčkovi dopřejete, tím delší bude jeho aktivní kariéra.

Nezapomeňte na hydrataci

Obzvlášť v teplejším počasí napájejte psy aktivně a nespoléhejte se na to, že sami přijmou dostatek tekutin. Zhruba 60 – 180 minut před tréninkem, závodem nebo výletem je nechte vypít cca 15ml/kg (tj. 400-500 ml na 30 kilového psa). K vypití do dna je motivujte ochucením nápoje vývarem, malým množstvím do konzervy, nebo přípravkem FitDog. Mimo „aktivní napájení“ je samozřejmě důležité, aby měl pes neustále přístup k čerstvé vodě.