DOPRAVA ZDARMA

Pro objednávky nad 990 Kč (přeprava zásilkovou službou)

Lucky Reptile Humidity Control II.
Značka: Lucky Reptile

Lucky Reptile Humidity Control II.

Unikátní, naprosto profesionální zařízení pro precizní kontrolu vlhkosti.
Značka: Lucky Reptile
Do týdne
2.247 Kč

Podrobnosti

Hygrostaty patří stále mezi málo používanou elektroniku mezi teraristy. Důvodem byla jejich těžká dostupnost, nespolehlivost zastaralých přístrojů a vysoká cena. Lucky Reptile však vyrobila přesný, snadno ovladatelný hygrostat a vybavila jej mnoha přídavnými funkcemi. Toto vše je navíc nabízeno za líbivou a přijatelnou cenu. Kvalita je nyní opravdu dostupná pro každého!

Zařízení ma čtyři samostatné obvody, které umožňují rozdílné nastavení hodnot během dne i noci. Jsou vestavěny hodiny ukazující reálný čas, což umožňuje přepínání mezi dnem a nocí podle požadavků chovaných zvířat (resp. nastavení délky dne jakkoli je potřeba). Základní časovou jednotkou je 1 minuta. Obvody se automaticky přepínají. Spínací hodiny v přístroji lze vypnout, resp. zapnout až osmkrát.

Hygrostat Humidity Control II. můžeme využívat v těchto směrech:

  • jako hygrometr, protože aktuální vlhkost se neustále zobrazuje na displeji
  • jako spínací hodiny, protože má dvě zástrčky (jednu pro napojení zvlhčovacích či vysoušecích systémů, které chceme kontrolovat, druhou pak pro zapojení např. osvětlení, které se zapne a vypne v určený čas)
  • přirozeně jako hygrostat, který nám ohlídá např. mlhovače nebo rosící zařízení apod.
  • jako hodiny, protože se na displeji zobrazuje aktuální čas

Hygrostat Humidity Control II. má navíc tyto výhody:

  • přítomnost čtyř rozdílných režimů pro kontrolu vlhkosti
  • zobrazení min a max naměřené teploty v průběhu 24 hodin
  • nejmenším údajem pro spínací hodiny je 1 minuta
  • spínací hodiny mají 8 různých intervalů nastavení
  • možnost přepnutí na vysoušecí mód, což je velmi vhodné např. při kontrole větráků
  • ovlivnit nastavením spínání přístroje při určitých hodnotách mimo nastavení

Poslední zmíněná funkce znamená, že můžete např. nastavit hodnotu „15“, v tomto případě pak připojený zvlhčovač začne pracovat až tehdy, je – li vlhkost v teráriu nejméně o 15% nižší než požadovaná (pokud je tedy udržení vlhkosti nastaveno na 70%, přístroj sepne až tehdy, bude – li vlhkost na hodnotě 55% a níž). Tato funkce má velký smysl v případě, že hodnoty v teráriu velmi kolísají a přístroj by se zapínal a vypínal v krátkých intervalech, což není vždy ideální. I v přírodě vlhkost kolísá a nikdy nezůstává dlouho na stejných hodnotách.

Zvlhčovače se k LR Humidity Control II. připojují přes zástrčku zn. Schuko, jejich maximální příkon může být 1000W a vlhkost může být kontrolována v rozmezí 1–99%. Digitální displej neustále zobrazuje aktuální vlhkost.

Hodnocení

Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.