TIPY NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO KOČKU

Bezedná miska
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO KOČKU - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

S přicházejícími Vánocemi bychom vám rádi nabídli pár tipů na dárek, který udělá radost především vašemu malému členu rodiny.

Jaký dárek pořídit kočičce k Vánocům?

I přes hustý kožich se vaše kočička ráda schoulí do teplého pelíšku.  Můžete si u nás vybrat takový, který pěkně zútulní i interiér vašeho bytu, nebo bude prostě hlavně funkční pro kočku, která uvítá ochranu před mrazem venku – např. v podobě kukaně. Jeho údržbu si výrazně usnadníte, když srst svého mazlíka důkladně vyčešete, nejlépe pomocí Furminátoru – práce sním je rychlá, příjemná, velice účinná a nebude vás trápit pelíšek plný vypadané srsti.

Vůně z vánoční kuchyně bývají i pro kočku naprosto neodolatelné – ale pro ni můžeme pod stromeček připravit pochoutky vhodnější. Základní krmivo může obohatit sušené maso, pralinky, omáčky, masové tyčinky.

Největší radost vaší kočce určitě uděláte hračkou. Vděčné jsou různé drobnosti, jako myši, nebo míčky, kterými se kočka zabaví sama. Skvělá je také „horská dráha“ (koulodráha), v níž si kočka vyhraje s míčkem, aniž by se jí někam zakutálel, nebo svítící elektronický šváb – když ho kočka otočí na záda, umí se zase obrátit sám na nohy! Jiné hračky zpříjemní chvíle strávené ve vzájemné společnosti, kdy si s kočkou hrajete sami – laserová ukazovátka, peříčka na prutu apod.

Místo k odpočinku

Kočky bývají složité osobnosti, které mají rády přehled o situaci, a milují výšky. Možná právě Vaše kočka má nějaké problémy s chováním (např. se projevuje agresivně, nebo odkládá své nevábně vonící produkty do vašich bot, nebo postele). K vyřešení, nebo alespoň zmírnění těchto zádrhelů může přispět i pořízení vhodného odpočívadla (tzv. kočičího stromu) – čím vyšší, tím lepší. Pokud se kočka může uvelebit na dostatečně vysokém místě, a sledovat svět s nadhledem, přispěje to k její psychické vyrovnanosti.

Pokud zpočátku kočka nejeví o hračku nebo odpočívadlo zájem, pomůže její posypání Catnipem (sušená kočičí máta), nebo její nastříkání sprejem s výtažkem Catnip. Kočky tuto vůni milují, a vyvolává v nich hravost.

Cestování s kočkou

Pokud na svátky někam cestujeme a kočku bereme sebou, ať už autem, vlakem, nebo letadlem, budeme potřebovat vhodnou pevnou přepravku. V případě cesty letadlem je dobré se informovat u letecké společnosti na požadované rozměry.

Během uplynulého roku mnohým z nás dosloužily, nebo se okoukaly nutné misky na krmivo a vodu – teď je skvělá příležitost pořídit nové! Je velký výběr z různých materiálů: misky plastové, nerezové, keramické. Opět pro cestu přijdou vhod skládací misky cestovní, a také cestovní napáječky.

Ještě na jeden dárek, který udělá radost jak vaší kočce, tak vám, upozorníme. Pokud pouštíte kočku na zahradu, je pro ni příjemné, když si může určit dobu, kterou stráví venku, nebo doma, aniž by byla odkázaná na to, kdy jí sami otevřete dveře - pořiďte jí dvířka vlastní, kterými se snadno dostane ven i dovnitř. Moderní dvířka mají inteligentní zámeček reagující na čip na obojku kočky.