TIPY NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO PSA

Bezedná miska
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO PSA - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Blíží se Vánoce, a jistě přemýšlíte, jakými dárky udělat radost vašim miláčkům. Dáme Vám tedy nějaké tipy.

Čím uděláte pejskovi radost?

V chladném období pejskovi jistě přijde vhod uvelebit se v teplém pelíšku, boudě, na pohodlné matraci, nebo polštáři. Vyberete si u nás jistě takový, který bude i pěkným bytovým doplňkem. Jeho údržbu si výrazně usnadníte, když srst svého pejska důkladně vyčešete, nejlépe pomocí Furminátoru – práce sním je rychlá, příjemná, velice účinná a nebude vás trápit pelíšek plný vypadané srsti.

O Vánocích si obvykle dopřáváme spoustu různých dobrot – i čtyřnohého člena rodiny jistě potěší, když pod stromečkem najde nějaké voňavé pamlsky. Základní krmivo může obohatit sušené maso, sušenky, přírodní kosti, funkční pamlsky dentální, žvýkací, pamlsky z bůvolí kúže – i ty pomohou udržovat dentální hygienu, nebo doplňky, které pejskovi chutnají a zároveň je můžeme použít jako odměnu, tedy 2 v 1 – pamlsky tréninkové.

Oblíbenými dárky, jak chovateli, tak zvířaty, jsou, samozřejmě, hračky. Jistě chcete, aby hračka vydržela pejskovi co nejdéle. Neexistuje hračka nezničitelná, jenom méně a více odolná. Nejvíce ale záleží na tom, jakým způsobem si váš pes hraje. Pro některého je největším potěšením hračku -“kořist“ - prostě roztrhat, jiný si svého oblíbeného plyšáka hýčká a může mu vydržet i několik let. Obecně odolnější, než hračky plyšové, nebo látkové, jsou hračky z gumy, vinylu, nebo latexu, případně různá lana a přetahovadla. Ale, jak už jsme se zmínili, záleží hlavně na přístupu psa.

Pokud s pejskem někam na Vánoce cestujete veřejnou dopravou, nezapomeňte na náhubek – ušetříme si tím spoustu nepříjemností s nevrlými spolucestujícími nebo dopravci. Důležité je, aby náhubek byl pro pejska pohodlný a zejména, aby mu nesvíral čumák, aby si mohl pootevřít tlamu, olíznout se, a hlavně – aby se mohl chladit ve vytopeném dopravním prostředku. Nezapomeňte, že to je pro psa jediná možnost, vždyť psi nemají potní žlázy! Pro menšího psa se nám bude rozhodně hodit nějaká pěkná taška, pro většího je do auta nutný bezpečnostní postroj. Vyhneme se tím problémům při případné policejní kontrole, ale také úrazu vlastnímu, i pejska, při případné dopravní nehodě. Na cestu do zahraničí, ať už autem, vlakem, nebo letadlem budeme potřebovat vhodnou pevnou přepravku. V případě cesty letadlem je dobré se informovat u letecké společnosti na požadované rozměry.

Během uplynulého roku mnohým z nás dosloužily, nebo se okoukaly nutné misky na krmivo a vodu – teď je skvělá příležitost pořídit nové! Je velký výběr z různých materiálů: misky plastové, nerezové, keramické a mnoho dalších. Opět pro cestu přijdou vhod skládací misky cestovní, a také cestovní napáječky.

Oblečky na zimu

Vynikajícím vánočním dárkem pro pejska bude také teplý obleček, svetr nebo tričko, i botičky do sněhu. Někdo s oblékáním psů nesympatizuje, ale většina našich čtyřnohých přátel žije většinu času v teplém prostředí bytů, a, stejně jako my, lidé, nejsou už dostatečně otužilí.