Má Váš pes nějaký zlozvyk, který ho chcete odnaučit? Mnoho pejsků běhá nebo útočí na jiné psy, kočky či kolemjdoucí. S výchovou psa Vám v tomto případě pomohou stahovací a polostahovací obojky. Při správném používání pomohou psa zlozvyk rychle odnaučit. Za poslušnost odměňte psa pamlskem a novým koženým nebo nylonovým obojkem.

Zobrazit více Zavřít text

Obojek TRIXIE řetěz dvouřadý polostahovací 35 cm

Obojek TRIXIE řetěz dvouřadý polostahovací  35 cm
Trixie S stříbrná
Skladem
102 Kč

Obojek TRIXIE řetěz dvouřadý polostahovací 40 cm

Obojek TRIXIE řetěz dvouřadý polostahovací  40 cm
Trixie M stříbrná
Momentálně nedostupné
113 Kč

Obojek TRIXIE řetěz trojřadý polostahovací 55 cm

Obojek TRIXIE řetěz trojřadý polostahovací  55 cm
Trixie L stříbrná
Momentálně nedostupné
193 Kč

Jak vybrat správný polostahovací obojek?

Praktické informace

Polostahovací obojky se využívají zejména při výcviku a v případě, že Váš pes není poslušný na vodítku a táhne Vás. Tyto obojky se liší od stahovacích obojků tím, že mají nastavitelné utáhnutí a díky tomu můžete korigovat a kontrolovat to, jestli pejska obojek příliš neškrtí. Je s nimi lepší manipulace, než s klasickými obojky, tudíž tvoří kompromis mezi obojky klasickými a stahovacími. Zároveň tento obojek může být vhodný při růstu psa, neboť se přizpůsobí obvodu krku.

Na co si dát pozor

Je dobré vědět, že by neměli tyto obojky používat lidé, kteří s nimi nemají žádné zkušenosti a nevědí, jak je správně použít. Může se totiž stát, že se špatné zacházení podepíše na fyzické i psychické stránce Vašeho mazlíčka. Vždy je tedy lepší se poradit s nějakým odborníkem. Jestliže Váš pejsek poslechne Váš povel a udělá to, co má, je dobré ho odměnit nějakým dobrým pamlskem. Je ale důležité nezapomínat na to, že pamlsek slouží jako doplněk ke krmivu a není to náhrada pestré stravy.