Výcvikové obojky pro psa jsou ověřenou výcvikovou pomůckou, která je spojovacím bodem mezi páníčkem a pejskem. Je vhodným řešením pro pejsky, kteří tahají vodítko. V momentu, kdy pes táhne, ohlávka přitáhne čumák k tělu a tento pocit pejska donutí povolit. Pes se zanedlouho tahání vodítka odnaučí a vy si díky výcviku brzo dovolíte procházky, kdy bude mít pejsek obojek nebo postroj a nebude se s Vámi přetlačovat.

Zobrazit více Zavřít text

Náhubek jednoduchý černý

Náhubek jednoduchý černý
Karlie-Flamingo L, S, XXL, M, XS, XL
Skladem
od 103 Kč

Jak na správný výběr výcvikových ohlávek?

Správný výběr

Jestliže je Váš pejsek při chůzi na vodítku neposlušný a tahá, výcviková ohlávka je přímo pro Vás. Může se použít jak u výcviku, tak u každodenního venčení. Jestliže pes zatáhne za vodítko, ohlávka mu sevře tlamu, což bude pejskovi nepříjemné a s taháním přestane. Ohlávky nabízíme v různých velikostech a na všechna plemena psů. Jestliže chodíte s Vašim mazlíčkem často do přírody, je důležité používat antiparazitika, díky který pejsek nechytí klíště ani blechy.

Na co si dát pozor

Je zapotřebí vědět, že by obojky neměli používat úplní amatéři, neboť potřebné znát správné zacházení. Jestliže se s ohlávkou manipuluje špatně, může to ublížit fyzické i psychické stránce psa. Proto je dobré se vždy poradit s nějakým odborníkem. Pokud zareaguje pejsek na Váš povel správně, je dobré ho odměnit nějakým pamlskem, který poslouží jako správná motivace. Nezapomínejte, že pamlsek slouží jako doplněk ke krmivu a není to náhrada pestré stravy.