VÝŽIVA AKVARIJNÍCH RYB – III - Tetra

Bezedná miska
VÝŽIVA AKVARIJNÍCH RYB – III - Tetra - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

V bezedné misce jsme i odborníky na akvaristiku a tak jsme pro vás připravili další článek, tentokrát zaměřen na značku Tetra.

Jaký druh krmiva si mám vybrat pro své rybky?

Mražená krmiva pro rybičky

Z mražených krmiv jsou univerzálně použitelné patentky, koretry, dospělé artémie, pro rybky vyžadující drobnější potravu (mláďata, paví očka, čichavci, malé druhy razbor) cyklop. Toto krmivo postupně klesá kednu, takže se jím nasytí i pancéřníčci. Při krmení cyklopem, který je drobný a poměrně lehký, je vhodné na chvíli vypnout fitraci, aby krmivo neodsála. Podobně vybíráme FD krmiva – ta jsou ale velmi lehká a plavou na hladině, rybkám žijícím u dna tedy musíme v tomto případě věnovat větší pozornost. Všímejte si, zda sbírají potravu z hladiny, v opačném případě je nutné jim dodat potravu klesající ke dnu.

Umělá krmiva pro rybičky

Umělá krmiva – základním, pro všechny druhy rybek vhodným krmivem je krmivo vločkové (TetraMin), které je velmi kvalitní, rybkám chutná a jeho vločky se lehce rozdrtí v prstech i pro menší jedince, a pozvolna klesá ke dnu. Stejnou podobu má TetraPhyll (zelený), který má vysoký podíl rostlinné složky. Je důležité jím přikrmovat např. živorodky (hlavně Molly), ale jako zpestření jej uvítají i ostatní obyvatelé akvária. Podobný je TetraRubin (červený) podporující pěkné vybarvení ryb. Podobnou funkci mají krmiva řady TetraPro- v podobě kruhových křupek.

Větším rybkám můžeme podávat krmiva granulovaná (TetraGranules, Tetra Cichlid Granules).

Zajímavým novým typem jsou plovoucí granule Betta Larva Sticks, v podobě drobných „patentek“, vhodné nejenom pro betty, ale i pro terty, parmičky, skaláry a jiné cichlidy.

Pro ryby žijící u dna, hlavně pro krunýřovce jsou na trhu krmiva tabletová s obsahem různých rostlinných složek (řasy, cuketa), např. Tetra PlecoWafers.

Umělých krmiv je na trhu velké množství, které poskytuje mnoho možností pro velmi pestré stravování vašich rybiček.