Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
69 % (82)
12 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
14 % (16)

Celkem hlasovalo: 118
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Základní rady, jak vybavit domov pro kočku

Základní rady, jak vybavit domov pro kočku    Pokud se chystáte do své domácnosti pořídit kočičku, rozhodně byste si měli uvědomit, že je to aktivní a osobitý mazlíček. Navíc je to hravý tvor s loveckými instinkty, a proto je potřeba vytvořit v bytě takové prostředí, abyste se vyvarovali poškození nábytku. Díky správné výbavě se nemusíte bát, že Vám kočka rozškrábe sedačku či rozkouše boty. V našich chovatelských potřebách Vám hravě poradíme!

Místo k odpočinku

Každá kočička potřebuje svoje vlastní místo, kde se může schovat a bude zde mít klid. Spokojenost mazlíčka výrazně ovlivní i jeho chování a rychle si na nový domov zvykne. Kočky si často místo k odpočinku vybírají samy. Pozorujte, na kterých místech v bytě se kočka ráda rozvaluje a umístěte tam její pelíšek nebo podložku. Kočky jsou totiž vášnivé pozorovatelky, kterým nic neunikne. Proto bývá jejich oblíbeným místem parapet okna nebo jiné vyvýšené místo. Pelíšek by neměl být v odlehlé místnosti, umístěte ho například do obývacího pokoje, tak aby byla kočička součástí rodinného dění.

Kočičí toaleta

Mezi další vybavení, bez kterého se neobejdete je toaleta. O kočkách je známo, že jsou velmi čistotné a ve většině případech se na toaletu naučí chodit snadno a rychle. V naší nabídce najdete dva typy toalet. Toalety bez krytu a také kryté, které kočičce dopřejí soukromí a klid. Navíc díky krytu nevznikne tolik nepořádku, který kočka může udělat při zahrabávání kočkolitu. Podestýlku pravidelně vyměňujte lopatkou, tak aby toaleta byla v čistém stavu.

Hračky

Jelikož bývá kočka přes den několik hodin sama, je důležité jí věnovat dostatek času v době, kdy jí děláte společnost. Věnujte jí nějaký čas ráno před odchodem do práce či školy a pak také po Vašem návratu. Stačí pár minut a Vaše kočka bude hned spokojenější a lehce unavenější, tudíž nenapáchá žádné neplechy ve Vaší nepřítomnosti. Ke společným hrátkám Vám skvěle poslouží lasery, plyšové hračky, provázky a mnoho dalšího. Interaktivní hračky zapojí i její lovecký instinkt a dopřejí kočce ulovit pamlsek. Kočky spolehlivě zaujme i hračka, za kterou budete lehce tahat, nebo jakákoli hračka, která se díky baterii bude hýbat nebo vydávat nějaké zvuky.

Kočka, Kitty, Kočička, Roztomilý, Domácí, Ležící, Pet

Škrabadlo

Škrabadlo je další nezbytností, jejíž pořízení nesmíte opomenout. Díky škrabadlu nasměrujete kočku tak, aby škrábala pouze na vymezeném místě a nikoliv na místech, kde si to nepřejete. Pokud neposkytnete kočce plochy ke škrábání, s velkou pravděpodobností si drápky zbrousí o cokoli jiného. Škrábání kočky je důležité nejen kvůli broušení drápků, ale i kvůli značkování teritoria nebo procvičování drápků. O kočičí drápky můžete také pečovat pomocí speciálních nůžek.

Díky těmto pomůckám bude společné soužití s kočičím miláčkem mnohem snazší a příjemnější. Vytvořte kočičce takový domov, aby se tam cítila spokojeně a všechny její potřeby byly uspokojeny!:)

Kočka, Zvíře, Domov, Kotě, List, Oči, Místnost