Značka Carnilove

Bezedná miska
Značka Carnilove - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Carnilove je značka krmiv pro kočky a psy, která se svým přístupem navrací k přírodě. Pracuje s potravinami z divokých krajin, aby podpořila prapůvodní stravovací návyky našich mazlíčků. Krmiva neobsahují konzervační látky a díky zvoleným typům masa a absenci obilnin a brambor jsou vhodná i pro mazlíčky s běžnými alergiemi a nesnášenlivostmi k potravinám.

 

O ZNAČCE CARNILOVE

Značka Carnilove začala jako rodinný podnik, který má nyní již dvacetiletou tradici. Ze čtyř českých výrobních závodů dováží své krmivo do 70 zemí světa.

Krmivo je složeno z masa divokého původu (sob, kachna, bažant, krocan, jehněčí, divočák a losos), které odpovídá loveným kořistem a obohacuje krmivo o důležité aminokyseliny. Zbytek holistické receptury tvoří lesní ovoce, zelenina, divoké bobule a byliny, které našim čtyřnožcům dodávají vitamíny a antioxidanty.

Výrobce spojuje přírodní ingredience odpovídající stravě psů a koček před nástupem zemědělství a moderní výrobu využívající nejnovějších technologií ve výrobě krmiv.


ŘADY KRMIV

Carnilove Into the Wild (do divočiny)

Dostupná pro kočky a psy
V podobě suchého krmiva (granulí), mokrého krmiva (konzervy a kapsičky), a snacků – pamlsků (křupavých i polovlhkých)
Neobsahuje obiloviny a brambory. Tyto suroviny jsou trávením některých našich mazlíčků netolerovány, a proto krmivo vyhovuje jejich přirozeným dietním potřebám
Řada Into the Wild užívá maso divokých zvířat, které v krmivech jen tak nenalezneme. I díky volbě těchto druhů mas je krmivo vhodné pro čtyřnožce s běžnými potravinovými alergiemi (nejčastěji je způsobuje maso drůbeží či hovězí)
Kromě již zmíněných druhů masa v této řadě (sob, divočák, losos, kachna atd.) nalezneme i krmivo z masa pštrosa či kapra

Carnilove True Fresh (skutečně čerstvé)

Dostupná pro (dospělé) psy
V podobě granulí a pamlsků
Nejnovější řada Carnilove psům dopřává chuť čerstvého masa a bylin z divoké přírody, které si jejich předek – vlk musel ulovit
Čerstvost masa zajišťuje lepší absorpci živin, zlepšuje trávení, chrání kardiovaskulární systém, regeneruje suchou kůži a pomáhá udržet zdravou a zářivou srst
Tato řada se pyšní 95% stravitelností proteinu, a tedy i celkovou stravitelností
Granule obsahují 60% čerstvého masa a zbylých 40% je složeno ze zeleniny, ovoce a bylin
Mrazem sušené pamlsky tvoří z 90% králík nebo kachna
Neobsahuje žádné konzervanty, obilniny nebo brambory


CARNILOVE VÝZVA

Carnilove uspořádala výzvu pro 38 psů a koček, která měla zpozorovat účinky krmiv této značky po dvou měsících užívání.
U psů se obecně zlepšila srst. Získala na kvalitě, hustotě a na lesku. Znatelně se zlepšila fyzická kondice a u některých psů i psychický stav. Došlo ke zlepšení osvalení psů, například po operaci.
Prokázala se dobrá stravitelnost u psích alergiků a celiaků, stejně jako u pejsků zkrátka vybíravých.
Podrobné výsledky a výpovědi účastníků, respektive jejich majitelů, můžete nalézt zde:

https://vyzva.carnilove.cz/

Stejně jako u psů, i vybíravé kočky neměly se stravou problém. Krmivo se prokázalo být vhodné i pro kočky s citlivým zažíváním a alergiemi na kuřecí maso. Srst se prokázala být lesklejší a kvalitnější, línání se zredukovalo, stejně jako kočkám ubylo zubního plaku. Krmivo Carnilove se projevilo i na psychické pohodě koček, jejich hravosti a zvýšené mazlivosti.

Krmivo také napomohlo k úpravě pitného režimu koček. Vysoký obsah proteinu v krmivu totiž zvyšuje příjem vody a zamezuje tak tvorbě močových kamenů, především u sterilizovaných koček.
https://kocicivyzva.carnilove.cz/


CARNILOVE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Carnilove má výrobny po České republice a krmivo k nám tedy putuje krátkou vzdálenost.

Značka využívá lokálních dodavatelů surovin, něco však samozřejmě dováží z jiných evropských zemí. Volena jsou česká jatka a rybárny, stejně tak krocaní a hovězí maso pochází z farem v České republice. Dále pak z Rakouska a Německa. Mořské ryby (lososi a lososovití pstruzi) jsou dováženy ze Severního moře, tedy z Norska a Skotska.


Syrové maso není pro naše mazlíčky vhodné. Respektive spíše pro nás… V našich čtyřnožcích by se mohly probudit lovecké instinkty, se kterými doma pobývat asi úplně nechceme. Čerstvost masa a přírodnin v podobě zpracovaných krmiv je ale skvělým kompromisem mezi přirozenou, ale i vhodnou stravou pro naše domestikované zvířecí společníky.                                                                                                         

Informace byly čerpány ze stránek samotných výrobců. Pokud si chcete značku nastudovat podrobněji, můžete zde:

https://www.carnilove.cz/cs/carnilove-true-fresh
https://www.vafo.com/cs/nase-znacky/carnilove