ZVÝŠENÍ IMUNITY PSŮ, PÉČE O ZDRAVÍ V ZIMĚ

Bezedná miska
ZVÝŠENÍ IMUNITY PSŮ, PÉČE O ZDRAVÍ V ZIMĚ - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

S přicházející zimou přichází i potřeba posílit imunitu našich mazlíčků.

Správná volba kvalitního krmiva

Základem je samozřejmě silný imunitní systém, jehož alfou a omegou je především správně fungující, zdravý trávicí systém, který zajistíme krmením kvalitními granulemi pro psa, tzn. s vysokým obsahem masa, s kvalitním zdrojem sacharidů (rýže, brambory, špalda, zelenina, ovoce – ne tedy pšenice), pokud možno bez zbytečných chemických přídavků. Konzervy by neměly být základním krmivem, spíše jenom doplňkem, nebo pochoutkou. Mnoha psům tato kombinace ale trávicí systém může „rozhodit“, což se, stejně jako krmení nekvalitními granulemi, nebo granulemi kvalitními, ale nevyhovujícími právě Vašemu pejskovi, brzy projeví nepěknou srstí, lupy, svěděním, tzv. „alergiemi“.

Léčiva a vitamíny

Kromě krmiva, samozřejmě, je vhodné posílit organizmus i různými potravinovými doplňky, ať už tekutými, jako je lososový olej, v podobě prášku nebo tablet, i „funkčních“ pamlsků, např. Canvit snacks Imunnity.

Nedílnou součástí zvýšené péče o zdraví v zimě, je ošetření „povrchu“ našeho psa.

Vezmeme to od podlahy – tedy od tlapek, které v zimě obzvlášť trpí kontaktem se zmrzlými, často nasolenými chodníky, nebo ostrými kamínky použitými k posypu.

Velmi dobré je chránit tlapky pomocí mastí nebo balzámů, případně botičkami.

Důležité je, tak jako v jiném ročním období, pečovat i o srst, aby kůže mohla dýchat, předejdeme tím různým kožním problémům, včetně plísňových onemocnění, nebo lupům. K tomuto účelu si můžeme vybrat z velkého množství kartáčů a hřebenů, ale největší efekt s minimální námahou u všech typů srsti dosáhneme pomocí Furminátoru.

Vyšší cena oproti běžným kartáčům se nám vrátí v podobě úspory času – na česání psa, na úklid bytu od poztrácené srsti (ta prostě nebude! :-)), mimo to bude tato rychlá a bezbolestná procedura pro vašeho pejska i pro Vás příjemná. Tím, že dokonale odstraníte velké množství odumřelé srsti, ušetříte i na množství šampónu při koupání.

I přes nízké teploty v zimě věnujte pozornost výskytu parazitů – při mírných zimách jsou častá klíšťata a blechy, a je nutné používat i v tomto období antiparazitika.

Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat také přelomu roku – Silvestru. Tedy ne Silvestru jako takovému, aby se nám vyvedl :-), ale stresu, který tento bujarý den znamená pro většinu našich pejsků. „Kanonáda“ běžná okolo tohoto dne, zejména o půlnoci, je pro ně opravdu obrovskou zátěží, a tím může jejich zdraví vážně poškodit.

My si můžeme na stres dát panáka – pejskovi ho můžeme dát taky, v podobě přípravku na uvolnění, příp. proti nevolnosti. Takový „panák“ přijde našemu miláčkovi vhod, zvlášť když s ním na vánoční svátky někam cestujeme.

Tak tedy: Příjemné „přežití“ svátků vánočních!