Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
71 % (89)
11 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
13 % (17)

Celkem hlasovalo: 126
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Na dovolenou se psem

Na dovolenou se psem    Chystáte se na dovolenou se svým čtyřnohým kamarádem? Poradíme Vám rady a tipy jak si ulehčit cestu a na co nezapomenout při cestování do zahraničí.

Přeprava autem

Primární je Vaše bezpečnost a bezpečnost Vašeho pejska. Při cestování autem zajistěte, aby mazlíček během jízdy nevyskočil na přední sedadla, jelikož tím může způsobit dopravní nehodu. Je nutné mít pod kontrolou jeho pohyb a převážet ho například v přepravkách, nebo s bezpečnostními pás, které jsou speciálně uzpůsobené pro psy. Pro velká plemena jsou vhodná spíše klece do zadního prostoru, nebo ochranné sítě.

Pokud nejste na společné cestování zvyklí, nebo cestujete dlouhou dobu, může se stát, že se objeví u pejska nevolnost, nebo stres. Jestli víte o tom, že by tyto nepříjemnosti mohly nastat, raději zkuste kapky proti stresu, nebo tablety proti cestovní nevolnosti. Uvidíte, že cestování bude pro všechny jednoduší. Raději ale pejska převážejte alespoň 2 hodiny po posledním krmení a také vyvenčeného.

Pohodlné cestování

Pohodovou atmosféru pejskovi při cestování můžete zaručit několika způsoby. Zaručíte mu jí oblíbeným pelíškem, nebo ho také můžete zabavit novou hračkou. Sami ale určitě nejlépe víte, co má nejraději.

Dovolená za hranice

Očkování proti parazitům je nutné nejen při cestách do zahraničí, ale obzvláště tam, jelikož mohou být přenašeči závažných a pro nás neznámých nemocí. Lehce tím předejdete použitím antiparazitik. Můžeme doporučit jejich všechny formy: od obojků proti parazitům, přes spreje a repelentní pudry, až po pěny.

 

Při cestování do ciziny si vždy zjistěte informaci, jaké doklady musíte mít u sebe. Nejdůležitější je mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti infekčním chorobám a proti vzteklině. Očkování musí být starší než jeden rok a nesmí propadnout v době cesty. Poté jste povinni získat vývozní povolení od městské veterinární správy.

Výbava na cesty

Jestliže cestujete do přírody, doporučíme Vám vychytávky, které vám usnadní vaše výlety. Jednou z nich je cestovní silikonová miska, která zabere minimum místa v batohu a přitom je velký pomocník.

 

Při cestování je nepříjemnou povinností řešit psí exkrementy. Proto byste měli mít vždy po ruce pomůcky na sběr těchto dárečků, aby Vás pejsek nikdy nepřivedl do komplikované situace.