Konfigurátor ti pomůže přizpůsobit stravu přesně
na míru tvému Alíkovi.
Či Alince?
 
Spustit »

Výhody nákupu

Doprava ZDARMA               pro objednávky >990 Kč                 při přepravě zásilkovou službou

Široký sortiment , více než 10.000 položek.
Věrnostní slevy až 10%.

 

Anketa
Jakou oblíbenou značku hraček kupujete ?
69 % (82)
12 % (14)
5 % (6)
0 % (0)
0 % (0)
14 % (16)

Celkem hlasovalo: 118
Výhodné akce pro členy klubu
  • Věrnostní slevy až 10%
  • Přednostní informace o slevách
  • Přístup k nabídkám pro členy
  • Uchování informací o nákupech
  • Přístup ke klubovým aktivitám

Chybí Vám zde Vaše oblíbené produkty?

Nevíte si rady s nákupem?

Nebo chcete jen pochválit naše služby?

Napište nám »

Péče o psí tlapky v zimě

Péče o psí tlapky v zimě    Psí tlapky jsou dobře stavěné na procházky venku, v zimních měsících, kdy je teplota pod nulou, však vyžadují zvýšenou péči. Nízké teploty nesvědčí ani psímu tělíčku, proto nezapomeňte na procházku svého psího miláčka vybavit zimním oblečkem. Ten zabrání úniku tělesného tepla a pejsek si společnou procházku více užije. Ať už vyrážíte na procházku do přírody či do města, neměli byste na péči o tlapky zapomenout. Ve městě je péče o psí tlapky o trochu složitější než v přírodě. Většina silnic a chodníků je totiž ošetřena solí, která procházku Vašemu pejskovi může poměrně znepříjemnit a chvíle venku pro něj mohou být i hodně bolestivé.

Jednou z možností ochrany psích tlapek jsou speciální boty pro psy. Ačkoli se boty mohou zdát jen jako módní doplněk, mají vysokou užitnou hodnotu a ochrání před nepřízní počasí. Boty by měly mít pevnou podrážku, aby se v nich pejskovi dobře chodilo. Někteří psi si chození v botách osvojí velmi rychle. Může se však stát, že se pejsek v botičkách nenaučí chodit. Pokud si pes boty sám sundává, značí to o tom, že jejich nošení je pejskovi nepříjemné a oblékání bot mu v tom případě nenuťte.

Pokud se vydáváte v zimních měsících na procházky bez botiček, nezapomeňte psí tlapky náležitě ošetřit. Tlapky impregnujte před každou procházkou, namažte je tedy dostatečným množstvím balzámu. Po návratu z venčení či procházky tlapky nejdříve opláchněte vodou, očistěte od sněhu, písku, soli či kamínků, které mohou být uvízlé mezi jednotlivými prsty a způsobují pejskovi při každém kroku bolest. Po důkladném očištění tlapky ošetřete speciálním ochrannou mastí.

Proč používat ochranné psí balzámy a masti?

·         vyživují a regenerují popraskanou kůži

·         zvláčňují a hydratují kůži

·         pokud je pes olíže, nezpůsobí mu zdravotní problémy, sůl však ano

·         po jejich nanesení tlapky nekloužou a nezanechávají mastné otisky

 

Pejskovi pečujte i o chlupy v meziprstí a to zejména u plemen s dlouhou srstí. Chloupky zastřihávejte nůžkami a to především proto, že zadržují nečistoty, voda a sůl se zde mnohem snadněji udrží. Důležitá je i pravidelná kontrola tlapek, abyste předešli nechtěným zdravotním problémům Vašeho psího přítele.