První zvířátko pro dítě

Bezedná miska
První zvířátko pro dítě - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Téměř každý rodič slýchá od svých ratolestí toužebné přání o domácím mazlíčkovi. Chcete udělat dětem radost a dát jim jejich vytoužený dárek? Nevíte, jaké zvířátko vybrat? Pokud si kladete tyto otázky, tak my Vám rádi poradíme a dáme tipy, který mazlíček bude nejvhodnější.

Díky zvířátku, bude mít Vaše dítko nového kamaráda, o kterého se bude muset starat a ukáže Vám, jak umí pečovat o druhé. Zvíře vyberte společně s dítětem a udělejte všední den nezapomenutelným. Akvárium s rybičkami se může zdát jako nejlepší varianta pro pořízení prvního mazlíčka, ale není tomu zcela tak. Zvířátko totiž také plní funkci náhrady plyšové hračky, děti mají potřebu se s ním mazlit a chovat ho.

Malá zvířata

Morčata, křečci či zakrslí králíčci jsou ideální variantou pro pořízení prvního domácího mazlíčka. Mezi dětmi jsou velmi oblíbení a téměř každý předškolák či školák si přeje mít ve svém pokojíku klec s tímto tvorečkem. Netradičním drobným hlodavcem může být například činčila nebo pískomil. Hlodavci jsou nejlevnějším zvířátkem na pořízení. Největší investicí je klec, která by měla obsahovat mističku na krmivo a napáječku na vodu. Morčátko by mělo mít domeček, do kterého se schová a křeček kolotoč na proběhnutí. Jedním z úkolů dětí bude doplňovat krmivo, seno a zeleninu, tak aby mělo zvířátko každý den co jíst. Další pravidelnou nutnou činností je čištění klece. Stelivo by se mělo vyměňovat alespoň jednou týdně, tak aby se cítili pohodlně zvířátka i děti ve svém pokoji. U těchto zvířátek je důležité pečovat i o drápky, s touto péčí budete muset dětem pomoci. Je potřeba měsíčně věnovat chvíli zvířátku a ostříhat mu drápky pomocí kleštiček. Většina dětí chce své zvířátko venčit na vodítku a procházet se s ním. Králík nebo morče se dá velmi snadno zapnout do postroje a s opatrností ho děti mohou venčit po zahradě. V letních měsících můžete mazlíčka umístit do ohrádky na zahradu, kde si bude užívat čerstvého vzduchu a chvílí v trávě.  

Kočky

Kočka se spíše hodí pro děti školního věku. Koťátka bývají velmi hravá a přátelská, pokud chcete rozšířit Vaši rodinu o nového člena, neměli byste zapomenout na pořízení hraček, díky kterým si s kotětem užijete mnoho legrace. Velká výhoda je, že jsou kočky velmi čistotné a můžete je mít v bytě i domě. Bohužel však patří mezi silně alergenní zvířata, takže si předem ověřte, že Vaše dítko netrpí alergií. Mezi základní vybavení, které je potřeba pořídit je toaletakočkolitem a také škrabadlo, které kočka využije ke škrábání i k odpočinku.

Mluvící andulky

Andulky ocení především holčičky. Tito ptáčci jsou zajisté přátelskými a veselými společníky celé rodiny. Z počátku bývají andulky plaché, ale brzo si zvyknou a díky své učenlivosti jsou schopné se naučit řadu slov, zvuků či kousků. Jelikož jsou andulky křehká stvoření, děti se naučí, jak jemně a opatrně zacházet se zvířetem. Ptáček potřebuje prostornou klec, bidýlko a hračky, které andulku zabaví ve chvílích, kdy se jí nemůžete věnovat.

Pejsci

Stejně jako kočky i psi vyžadují více pozornosti a hodí se spíše pro starší děti. Jelikož je potřeba pejska venčit a chodit s ním na procházky, tak vaše dítě bude mít více pohybu. Pes je skvělý společník i k běhu, jízdě na kole či kolečkovým bruslím. Pes je vhodný do rodiny, která si na něj udělá čas. Vyžaduje větší péči o srst, krmení, přísun vody i veterinární prohlídky. Právě díky tomu je to i finančně náročnější mazlíček. Mezi plemena, která jsou vhodná k dětem, patří Yorkšírský teriér, Dalmatin, Jack Russell teriér, Kavalír King Charles španěl a mnoho dalších.