Výběr správného krmiva

Bezedná miska
Výběr správného krmiva - s dopravou zdarma BEZEDNAMISKA.CZ

Jakožto e-shop s dlouholetou praxí se často setkáváme s dotazem: a jaké krmivo, by jste nám doporučili?

Naneštěstí za touto otázkou je schováno mnoho otazníků a doplňujících dotazů. Dnes si vyzkoušíme alespoň na některý z nich odpovědět.

Kolik stojí ideální krmivo?

Dobrá otázka, kvalitní krmivo jednoduše není levné. I tak se dá sehnat za rozumnou cenu hodně muziky. Není to pravidlo, ale v průměru kvalitní krmiva se pohybují od 90 – 100 Kč/kg a výše. Jenomže jak se v tom má člověk vyznat že? Jak tedy odpovědět na tuto otázku? Vezměme příklad psího krmiva, kde je standardní váhou velkého balení 12kg. Pokud takto velký pytel bude stát okolo 1000Kč, řekněme, že se bavíme o krmivu průměrné kvality.

Platí toto pravidlo vždy?

V první řadě? NE! Musíme se naučit číst mezi řádky. Na prvním místě je vždy složení. To není vždy ideální. Uveďme si opět příklad. Granule značky Brit Premium by Nature a Ontario Chicken & potato. Zde jsme v cenové relaci mezi 850 a 999Kč. Cenový rozdíl minimální že? Nicméně i zde máme jedno středně kvalitní a jedno podprůměrné krmivo.

Zatím co Ontario obsahuje 32% masa, které je ale čerstvé. Brit má přes 40% dehydrované kuřecí moučky. Co to ta moučka je? Kosti! S masem to nemá moc společného. V Ontariu nalezneme bramborový škrob, který je extrudovaný, tedy v zásadě není nikterak škodlivý. V Britu nalezneme obilí a to v hojné míře. Tak co, koupili by jste si teď Brita Premium?

Jak tedy postupovat při výběru?

Koukejte po procentuální hodnotě masa, ale čerstvého, žádné dehydrované složky! Je krmivo s obilninou? Obilnina je vycpávka krmiva. Pro psa nebo kočku nemá přínos žádný, nebo lépe má, ale jen negativní. Obilí je glykemické, může způsobit obezitu a u psů dokonce cukrovku. Existuje ještě alternativa za vycpávku. Zelenina a ovoce, batáty, extrudovaný bramborový škrob, nebo nízko glykemický oves. Tyto složky jsou v krmivu v pořádku a kvalitní krmivo má alespoň jednu z těchto složek.

Co z toho vyplývá?

Za bezednou misku jsme vybrali: Taste of the Wild High Prairie Canine. Obsahuje čerstvé maso, místo obilnin jsou batáty a dalšími složkami jsou chondroprotektika, lososový olej a bylinky na podporu trávení. Cena balení? 1290Kč. Poměr cena kvalita je opravdu skvělá.

Co je špička v granulích?

Špička znamená Top granule. Ta musí splňovat všechna kritéria. Příkladem je za nás značka Orijen s krmivem Six Fish. Granule obsahuje 85% čerstvého masa ovoce a zeleninu včetně všech potřebných bylin. To vše se odráží v ceně. Za 11,4 kg balení necháte 2263Kč a to už je částka, kterou ne každý dá rád. Nicméně, co by jsme pro naše miláčky neudělali, že?

Související zboží

ONTARIO Adult Large Chicken & Potatoes & Herbs

ONTARIO Adult Large Chicken & Potatoes & Herbs
Ontario velký dospělý
Skladem
od 279 Kč