TOP 5 tipů na produkty, které psovi zpříjemní horké léto

Bezedná miska
5 tipů na nejlepší letní produkty
5 tipů na nejlepší letní produkty | Bezednamiska.cz

Léto je v plném proudu a s ním přicházejí i vysoké teploty. Někteří psi se s gustem vyhřívají na sluníčku, většina se však plácne na dlaždičky a nic se jim nechce. Ne každý chlupáč zkrátka zvládá vysoké teploty dobře. Jak tedy léto zpříjemnit?
1.Chladící podložky a deky pro psy

Nejoblíbenější jsou chladící podložky s gelovou náplní – nemusíte je totiž předem dávat do lednice ani namáčet. Gel se aktivuje váhou psa, takže jakmile chlupáč zalehne, podložka začne chladit. Účinek podložky trvá i několik hodin, pak je třeba nechat ji chvíli „odpočinout“.

Pejsek sám rychle pochopí, že ležet na chladící dece je příjemné a bude ji sám vyhledávat. Dejte však psovi vždy možnost volby, například chladící podložka pro psa umístěná v přepravní kleci nedá psovi moc na výběr, jestli se chce zrovna teď chladit.

Jsou chladící podložky bezpečné?
Ano, u certifikovaných výrobců je gel netoxický. Takže když chlupáč podložkou rozkouše nebo natrhne drápkem a gel vyteče, ničemu to nevadí.

2.Bazény pro psy

Pokud máte zahradu, je to jasné, potřebujete psí bazén. Někteří chlupáči tráví řáděním ve vodě celé dny. Pozor si však dejte na 2 věci:

  • Přehřátí psa: Ano, pes, který bude stále lítat a hrát si, se může přehřát i v bazénu. Ordinujte proto psovi klidné pauzy ve stínu.

  • Přepití: Někteří psi mají z bazénu takovou radost, že ho chtějí celý vypít. Avšak intoxicita vodou je životu nebezpečná, přemýšlejte proto za pejska a nenechte ho pít více, než je nutné.

Toto jsou však extrémní případy. Pravda je taková, že psi bazén milují a představuje pro ně ideální letní osvěžení. Jenže běžné nafukovací bazény snadno zničí. Bazény pro psy jsou proto z odolných materiálů. Také jsou bezpečnější – chlupáči do nich snadno vlezou i vyskočí ven.

3.Chladící bandáže a obojky pro psy

Když chcete psa ochladit vodou, postup je takový, že nejprve namočíte tlapky, poté třísla, následně chlupy na krku... a případně můžete pokračovat i na velké svalové skupiny.

Jenže chlupy psa rychle uschnou, na výlety či trénink můžou být proto skvělým pomocníkem chladící obojky a bandáže kolem krku (umístit je však lze i kolem těla).

Bandáž či obojek stačí dát na půl hodiny až hodinu do lednice, a poté nasadit – chladící efekt trvá až několik hodin. Některé obojky chladí díky gelu i bez předchozího umístění do lednice. Jiné je zase třeba namáčet.

Hlídejte však vždy komfort psa, nemůže si totiž sám bandáž sundat.

TIP: Skvělým pomocníkem může být také ručník pro psy. Díky speciálním materiálům nasává vodu, takže ho stačí na výletě jen namočit a pes si na něj může lehnout. Nebo mu můžete ochladit třísla či ručník přes psa na chvíli přehodit.

4.Chladící vesty pro psy

Plánujete trénink? Výlet? Máte plemeno, které v letních vedrech trpí? Chladící vesta pomůže psovi aktivitu zvládat lépe. Vestu stačí namočit, obléknout a můžete jít do akce.
I tady však platí, že pes si sám nezvládne vestu sundat, hlídejte proto jeho komfort.

5.Chladící hračky

Skvělou zábavou jsou pro psa chladící hračky. Jsou gumové, pes je může různě kousat a žvýkat, a hračky ho u toho budou chladit. Psa však nenechávejte s hračkami bez dozoru (zejména, pokud máte ničitele), aby je nerozkousal a nesnědl.

Použít můžete také kong či jinou plnící hračku, dát dovnitř tvaroh či jinou oblíbenou dobrotu, zamrazit a dát psovi jako nanuka. Obsah by neměl pejsek ihned zhltnout, ideálně, když mu vydrží klidně i půl hodiny.

 

Máte dotaz?

Naše veterinářka je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny