Pomůcky pro kočky

Rádi byste, aby Vaše kočička pochopila, kam smí a nesmí nejen díky odměňování pamlsky? Existují pomůcky pro kočky, které tomu napomohou. Zkuste odpuzovače, nebo výcvikové spreje. Ty kočičce naznačí hranici, kam smí a nesmí. Bude vědět, že její místo je v pelíšku.

Zobrazit více Zavřít text

Jak se chránit proti klíšťatům?

Jaké nemoci klíšťata způsobují?

Stejně tak jako lidem, i zvířatům mohou klíšťat způsobit velmi nepříjemné zdravotní potíže. Tyto potíže mohou být v podobě hnisavých zánětů, infekčních onemocnění či alergických reakcí. Nejobávanějším onemocněním je však klíšťová encefalitida a lymská borelióza. Znamená to tedy, že jedno infikované klíště v domácnosti může nakazit celou rodinu. Je tedy zapotřebí chránit Vaše mazlíčky vhodnými antiparazitiky a mít doma pomůcky, které Vám usnadní odstranění již přichyceného klíštěte.

Ochrana je důležitá

Pokud byste měli strach, aby Váš mazlíček nechytil boreliózu, můžete vyzkoušet speciální test na Borrelia v klíšťatech. Tuto nemoc určitě nepodceňujte a raději se preventivně zaopatřete. Kočky, díky tomu, že volně běhají venku, jsou více náchylnější k chycení klíšťat, než psi. Proto je po příchodu domů vždy důkladně prohlédněte, abyste nezanedbali sebemenší maličkost. Za odměnu jim můžete dát pamlsek, za který budou Vaše kočičky jistě velice rádi.