VLP
Obojek BAYER Foresto pro kočky a malé psy  38cm
Značka: Foresto
Velikost čtyřnožce: malý
Věk: dospělý, mladý pes, štěně
Zdraví a dieta: antiparazitní
Velikost balení: 38cm

Obojek BAYER Foresto pro kočky a malé psy 38cm

Antiparazitní obojek proti blechám a klíšťatům pro kočky a malé psy s váhou do 8 kg. Délka: 38 cm. Vyhrazený léčebný přípravek.
Značka: Foresto
Velikost čtyřnožce: malý
Věk: dospělý, mladý pes, štěně
Zdraví a dieta: antiparazitní
Velikost balení: 38cm
Skladem
701 Kč

Podrobnosti

Foresto® není tradiční obojek proti blechám a klíšťatům. Využívá nově vyvinutou směs materiálů, která umožňuje bezpečné, řízené uvolňování nízkých dávek účinných látek po dobu až 8 měsíců. Tak psa dokonale chrání nejen tím, že blechy a klíšťata hubí, ale rovněž klíšťata odpuzuje dříve, než se přisají. Tak Vašeho mazlíčka chrání před onemocněními, která tito paraziti mohou šířit.

Ochrana po dobu až 8 měsíců
V současné době většina přípravků proti blechám a klíšťatům vyžaduje opakování aplikace každý měsíc. Vzhledem k tomu, jak zaneprázdnění jsme v zaměstnání i doma, není divu, že pro mnohé z nás je obtížné si zapamatovat, kdy je třeba aplikaci přípravku opakovat. To však znamená, že psi často nejsou chráněni proti nepříjemnostem, které jim blechy a klíšťata mohou způsobit, ale především proti onemocněním, která tito parazité mohou přenášet.

Foresto® nyní nabízí jednoduché řešení tohoto problému, neboť jednou aplikací chrání domácího mazlíčka po dobu až 8 měsíců. Je to jednoduchý způsob, jak psovi pomoci a zároveň mít blechy a klíšťata úspěšně pod kontrolou.

a) Hubí dospělé blechy po dobu 8 měsíců. Zabraňuje vývoji bleších larev v nejbližším okolí zvířete po dobu 8 měsíců.
b) Účinné proti larvám, nymfám a dospělým klíšťatům.

Jak Foresto® funguje
Foresto bylo vyvinuto na bázi inovační směsi materiálů, která se rovněž označuje jako „polymerová matrice“, a obsahuje vysoce kvalitní účinné látky:

Vychází z jedinečných odborných poznatků společnosti Bayer z oblasti výzkumu materiálů, plodin a zdravotní péče
Umožňuje řízené uvolňování dvou účinných látek v malých dávkách po dobu 8 měsíců, čímž Vašeho psa průběžně chrání

Proč je Foresto® bezpečné
Látky obsažené v obojku Foresto® jsou bezpečné

Při používání přípravků proti blechám a klíšťatům jedna z prvních věcí, o které mnozí z nás začnou přemýšlet, je bezpečnost. Foresto® bylo důkladně testováno, aby se ověřilo, že veškeré složky obojku Foresto® jsou bezpečné nejen pro Vašeho psa, ale také pro Vás, Vaši rodinu a životní prostředí*
* Pokud se používá dle doporučení výrobce.

Foresto® je bezpečné pro Vašeho psa
Foresto® bylo důkladně testováno z hlediska bezpečnosti pro psy. Vzhledem k velmi přísným bezpečnostním kritériím je obojek vhodný již pro štěňata od 7 týdnů.

Terénní studie rovněž prokázaly, že Foresto® lze bezpečně užívat spolu s dalšími přípravky, jako jsou lokálně aplikované přípravky (spot-on) nebo tablety, čímž potvrdily, že výrobek je skutečně bezpečný. Mate další otázky? Zeptejte se svého veterináře, jak bezpečné Foresto® je!

Další údaje k dispozici v materiálech o produktu.

foresto® je bezpečné pro Vaši rodinu

Foresto® obsahuje účinné látky, které se úspěšně zaměřují na hmyz a parazity, jako jsou blechy a klíšťata. Ve studiích in vitro tyto složky rovněž prokázaly, že mají na hmyz synergický účinek (což znamená, že vzájemně posilují svou účinnost). Proto je obojek účinný již při velmi nízkých dávkách účinných látek.

Účinné látky jsou uzamčeny uvnitř obojku Foresto® a jsou uvolňovány ve velmi malých dávkách. Díky tomu je Foresto® bezpečné i pro Vaši rodinu i domov. Tuto skutečnost potvrdila i řada studií zaměřených na bezpečnost.

Nicméně stejně jako u jiných přípravků proti blechám a klíšťatům i v tomto případě platí určitá standardní bezpečnostní opatření, která je třeba dodržovat. Kompletní informace naleznete v příbalové informaci.

Další údaje k dispozici v materiálech o produktu.

Foresto® je bezpečné pro životní prostředí
Vzhledem k tomu, že účinné látky jsou v polymerové matrici, je obojek Foresto® voděodolný a není třeba jej před koupáním sundávat. Účinné látky se ukládají v lipidové vrstvě kůže a srsti ošetřeného zvířete, takže se nevymývají a nezatěžují životní prostředí.

O obojku Foresto®
Nejčastější otázky

Co je Foresto®?
O: Foresto® je nová kombinovaná ochrana proti klíšťatům a blechám pro Vaši kočku a psa v podobě jedné aplikace až na 8 měsíců. Znamená to, že není nutné myslet na opakované měsíční aplikace a Vaše zvíře je nepřetržitě chráněno.

Čím se Foresto® liší od jiných obojků proti blechám a klíšťatům?
O: Inovační technologie obojku Foresto® umožňuje řízené uvolňování nízkých dávek dvou účinných látek po dlouhou dobu. Tyto bezpečné nízké dávky účinných látek přecházejí do kůže a srsti zvířete a přenášejí se na celé tělo. Tak zvíře chrání.

Foresto® bylo důkladně testováno a bylo prokázáno, že je vysoce účinné po dobu až 8 měsíců. Po překonání některých nevýhod tradičních obojku je Foresto® opravdu přelomové.

Jaké účinné látky obsahuje a jak fungují?
O: Foresto® obsahuje dvě účinné látky: imidakloprid, který hubí dospělé blechy, bleší larvy a všenky, a flumetrin, který odpuzuje a hubí dospělá klíšťata, larvy a nymfy. Jak potvrdila studie realizovaná in vitro2, kombinace imidaklopridu a flumetrinu má na parazity výrazně intenzivnější účinky, než by byly účinky těchto látek použitých samostatně. Chcete-li zjistit, jak Foresto® funguje, klikněte sem.

Další údaje k dispozici v materiálech o produktu.

Přistihl jsem svého psa, jak si obojek okusuje. Může to být nebezpečné?
O: Foresto® bylo důkladně testováno z hlediska bezpečnosti, včetně žvýkání obojku psy a jeho pozření. Vzhledem k tomu, že většina účinných látek je vázána v matrici obojku a nikoli na jeho povrchu, jediným vedlejším účinkem zaznamenaným po pozření celého obojku byla mírná žaludeční nevolnost (např. řidší stolice), což se upravilo do 24 hodin.

Abyste zabránili dalšímu okusování obojku, doporučujeme obojek mírně přitáhnout. Více informací získáte zde.
Je Foresto® bezpečné i pro štěňata?
O: Foresto® je bezpečné pro štěňata od 7 týdnů věku.

Jak dlouho po aplikaci spot-on přípravku můžu použít obojek Foresto®?
O: Mezi aplikacemi není třeba čekat. Foresto® lze použít ihned po aplikaci spot-on přípravku.

Měl by být mezi sundáním starého a nasazením nového obojku nějaký časový odstup?
O: Ne, vzhledem k technologii řízeného uvolňování látek v malých dávkách můžete nový obojek použít ihned.

Foresto® není cítit. Znamená to, že na jeho povrchu není dostatek účinných látek a že není účinný?
O: Ne. Foresto® obsahuje jiné složky než tradiční obojky, využívá inovační technologii a metodu uvolňování účinných látek, což znamená, že Foresto® zvíře chrání bez nepříjemného zápachu, který je typický pro starší generace takových obojků.

U tradičních obojků výrobci často doporučují obojek „vytáhnout“, aby začal působit. Mám stejně postupovat i u obojku Foresto®?
O: Aby obojek Foresto® začal působit, není vytahování nutné. Postupujte jednoduše podle pokynů uvedených zde a Foresto® začne domácího mazlíčka ihned chránit proti blechám a odpudivé účinky na klíšťata se spustí do 48 hodin.

U některých obojků se pro urychlení účinků doporučuje obojek před nasazením třít o záda a břicho psa, a to směrem od ocasu k hlavě. Mám u obojku Foresto® postupovat stejně?
O: Foresto® začíná působit velmi rychle, proto není nutné takto postupovat. Po nasazení začne obojek Foresto® domácího mazlíčka ihned chránit proti blechám a repelentní účinky na klíšťata se spustí do 48 hodin.

Co mám udělat, když se obojek ušpiní? Může to ohrozit jeho účinnost?
O: Společnost Bayer si není vědoma skutečnosti, že by špína měla dopad na uvolňování účinných látek v obojku Foresto®, a tedy na jeho účinnost. Pokud se obojek ušpiní, jednoduše jej otřete vlhkým hadříkem.

Může být Foresto® nasazeno společně s klasickým obojkem? Nepoškodí se?
O: Foresto® lze nosit společně s klasickým obojkem, aniž by se poškodil.

Když obojek Foresto® vyjmu ze sáčku, je na něm vrstva bílého pudru. Proč?
O: Kyselina stearová je jednou ze složek obojku a může na povrchu obojku vytvořit bílou vrstvu. Jedná se o lubrikant, který má v procesu výroby usnadnit vyjmutí obojku z formy. Kyselina stearová je bezpečná, využívá se také v potravinářském průmyslu, např. jako tužicí látka při výrobě cukrovinek. Proto Vás bílý pudr nemusí znepokojovat a chcete-li, můžete ho jednoduše otřít.
Mohu na obojek Foresto® něco pověsit (např. vodítko nebo jmenovku)?
O: Foresto® bylo testováno z hlediska použití bezpečnostních odrazek speciálně vyrobených pro obojky firmy Bayer. Jsou bezpečné a nemají vliv na účinnost výrobku, proto je možné je použít a na Foresto® připnout. Pokud jde o jiné předměty, jako jsou jmenovky, obojek testován nebyl, a proto tento postup nedoporučujeme, zvláště pokud zakrývají povrch obojku. Je důležité, aby jakýkoli předmět, je-li připojený k obojku (včetně odrazek), byl připojen k té části obojku, která se nepřekrývá, aby se nezablokovala bezpečnostní pojistka. Vodítka by se neměla na obojek připevňovat v žádném případě, protože síla, kterou pes vyvíjí v tahu, by vedla k otevření bezpečnostní pojistky obojku.

Jak často je třeba kontrolovat utažení obojku Foresto® u štěněte během růstu?
O: Obecná odpověď neexistuje, protože štěňata rostou různě rychle, ale doporučujeme obojek kontrolovat relativně často a upravit velikost, je-li to třeba.

Mohu obojek na několik měsíců sundat a znova ho použít další rok? Bude ještě funkční?
O: Protože v tomto ohledu nebyl obojek testován, společnost Bayer majitelům mazlíčků tento postup rozhodně nedoporučuje, neboť by mohl mít vliv na úroveň ochrany zvířete. Nejlépe svého psa ochráníte, když bude obojek Foresto® nosit celý rok. Pokud je však třeba obojek Foresto® dočasně sundat, může být bez jakýchkoli problémů znovu nasazen.

Musím zvířeti sundávat obojek, když ho koupu nebo když je mokré?
O: Ne, obojek Foresto® je voděodolný. Zároveň se účinné látky nacházejí v lipidové vrstvě kůže, která brání jejich vymytí, když je zvíře mokré.

Hodnocení

Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Foresto

Foresto® je inovační obojek proti blechám a klíšťatům, který chrání domácí mazlíčky až 8 měsíců – není tedy nutné myslet na opakování aplikace každý měsíc.