VLP
Flevox Spot-On Dog
Značka: Flevox
Velikost balení: 1x0,5ml

Flevox Spot-On Dog 268mg sol 1x0,5ml L

Pipeta s vysoce efektivním roztokem proti blechám a klíšťatům k aplikaci nakapáním na kůži psů
Značka: Flevox
Velikost balení: 1x0,5ml

Podrobnosti

Flevox Spot-On Dog


Indikace

 • Léčba psů při napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a všenkou psí (Trichodectes canis).
 • Insekticidní účinek proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 8 týdnů. Blechy po napadení zvířete jsou zabity během 48 hodin.
 • Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD - Flea Allergy Dermatitis), pokud toto onemocnění bylo dříve diagnostikováno veterinárním lékařem.
 • Přípravek neprokázal okamžitý akaricidní účinek proti klíšťatům, ale prokázal přetrvávající akaricidní (smrtící) účinek po dobu 4 týdnů proti klíšťatům Rhipicephalus sanguineus a Dermacentor reticulatus a až 3 týdny proti klíšťatům Ixodes ricinus. V případě, že jsou klíšťata těchto druhů na zvířeti přítomna v době, kdy je přípravek aplikován, nemusí být všechna klíšťata zabita během prvních 48 hodin, ale měla by být usmrcena během týdne po aplikaci.

Kontraindikace

 • Nepoužívejte u štěňat mladších než 8 týdnů a/nebo vážících méně než 2 kg vzhledem k absenci dostupných dat.
 • Nepoužívejte u nemocných zvířat (systémové onemocnění, horečka…) nebo u zvířat v rekonvalescenci.
 • Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na fipronil nebo některou z pomocných látek.
 • Nepodávejte perorálně.
 • Tento přípravek je určen pouze pro psy. Nepoužívat u koček, jelikož může dojít k předávkování.

 • Přípravek nezabraňuje přichycení klíštěte na zvíře. Pokud bylo zvíře ošetřeno před vystavením napadení klíšťaty, bude většina klíšťat zabita během 48 hodin po napadení. K uhynutí většinou dochází před sáním klíštěte a přenos onemocnění z klíštěte je proto minimalizován, ale není vyloučen. Uhynulé klíště většinou ze zvířete samo odpadne, zbylá klíšťata lze odstranit lehkým tahem.
 • Informace ohledně vlivu koupání či šamponování na účinnost přípravku nejsou dostupné. Z tohoto důvodu by nemělo dojít ke koupání případně namočení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a mělo by se vyhnout koupání častějšímu než jednou týdně.

Zvláštní opatření

 • Vyhněte se zbytečnému kontaktu s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Z tohoto důvodu se doporučuje neošetřovat zvířata přípravkem během dne, ale zvečera a nedovolit po aplikaci zvířeti spát s majiteli a zvláště pak s dětmi.
 • Fipronil může negativně působit na vodní organismy. Ošetřeným psům nedovolte po dobu 2 dnů od ošetření plavat ve vodních tocích.
 • Laboratorní studie zaměřené na fipronil neprokázaly žádné teratogenní nebo embryotoxické účinky. Nebyly provedeny žádné studie u březích a kojících fen. Používejte jej proto pouze na základě zvážení poměru přínosů a rizik ošetřujícím veterinárním lékařem.

Podávané množství a způsob podání


Pouze k zevnímu podání.
Přípravek se podává lokálně, 1 pipeta podle váhy psa.

S (psi 2-10kg)

M (psi 10-20kg)

L (20-40kg)

XL (nad 40kg)

Způsob podání

Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tak, že byla viditelná kůže. Přiložte hrot pipety přímo na kůži a jemně pozvolna stiskněte tak, aby se obsah pipety vyprázdnil na kůži. Je důležité zabezpečit, aby byl přípravek aplikován na místo, kde si jej zvíře nemůže olízat a také, aby si jej zvířata po ošetření neolizovala navzájem.
Podávejte opatrně, abyste jste se vyhnuli nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, jelikož může vytvořit mastnou skvrnu v místě ošetření. Nicméně, pokud se tak stane, skvrna zmizí do 24 hodin po aplikaci, někdy ale může přetrvávat až 2 týdny.Hodnocení

Recenze mohou vkládat pouze ověření uživatelé, nicméně není ověřeno, zda si zakoupili právě toto zboží.

Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.